Gwiazdy Hollywood, które pochodzą z Ukrainy

Ukraina kraj z bogatą kulturą i tradycją. Jest jednym z największych krajów Europy. Z tych regionów pochodzą te talenty. Oto zestawienie 5 gwiazd Hollywoodu, które urodziły się na Ukrainie bądź mają jej korzenie.
!Premiera filmu Bad Moms Christmas !Premiera filmu Bad Moms Christmas Lumeimages.com / Lumeimages.com/Avalon.red/REPORTER

1. Mila Kunis

Mila Kunis, a właściwie Milena Kunis. Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Popularność zdobyła rolą Jacky w serialu "Różowe lata siedemdziesiąte" Urodziła się Czerniowcach i w wieku 8 lat wyemigrowała wraz z rodziną do Los Angeles. 

)Nagrody Make-up Artists and Hair Stylists )Nagrody Make-up Artists and Hair Stylists Sipa USA / Sipa USA/Sipa USA/East News

2. Mila Jovovich

Urodziła się w Kijowie, jej matka, Galina Łoginowa, była znaną radziecką aktorką. W wieku pięciu lat jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Tutaj w wieku 9 lat Mila rozpoczęła karierę modelki. Dwa lata później stała się jedną z najpopularniejszych modelek w USA i zarabiała 3500 dolarów dziennie.

&Premiera serialu Hawkeye w Los Angeles &Premiera serialu Hawkeye w Los Angeles ROBYN BECK / ROBYN BECK/AFP/East News

3. Vera Farmiga

Amerykańska aktorka pochodzenia ukraińskiego, nominowana w 2010 roku do Oscara za rolę drugoplanową w obrazie "W chmurach". Vera jest drugim z siedmiorga dzieci, urodziła się w New Jersey. Jest córką, ukraińskich imigrantów, dorastała w ukraińsko-amerykańskiej społeczności, do szóstego roku życia nie mówiła po angielsku. Uczęszczała do Ukraińskiej Szkoły Katolickiej w Newark, gdzie tańczyła w zespole ludowym.

%Cannes 2021 - sesja do filmu Flag Day %Cannes 2021 - sesja do filmu Flag Day JP PARIENTE/LAURENT VU/SIPA / *JP PARIENTE/LAURENT VU/SIPA/SIPA/East News

5. Katheryn Winnick

Urodziła się 17 grudnia 1977 w Toronto jako Katerena Anna Vinitska. Znana z roli w serialu "Wikingowie", gdzie wcieliła się w postać Lagerthy. Posiada czarny pas w karate i taekwondo. Karierę zaczynała jako trenerka sztuk walk dla aktorów. Zna 5 języków: rosyjski, angielski, francuski, włoski i ukraiński. 

+Everett Collection TVGC Television Aug 2021 +Everett Collection TVGC Television Aug 2021 Courtesy Everett Collection / 8Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

5. Leonard Nimoy

Amerykański aktor, reżyser, poeta i muzyk. Urodził się w Bostonie w żydowsko-ukraińskiej rodzinie imigrantów z Zasławia. Do historii filmu przeszedł przede wszystkim jako odtwórca roli Spocka w serialu science fiction "Star Trek" (1966-1969). Wystąpił również w 8 filmach serii "Star Trek" powstałych w latach 1979-2013. Dwa z nich sam wyreżyserował.