TOP 5 polskich reality show!

Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która by nigdy w swoim życiu nie oglądała reality show. Pierwsze występy Dody w telewizyjnym "Barze" czy piosenki śpiewane przez Piotra Lato na dachu domu Wielkiego Brata, to jedynie wierzchołek tej emocjonującej góry lodowej. Sprawdź, o jakich programach trudno nam zapomnieć!

1. "Big Brother"

Pierwszy polski reality show, gdzie uczestnicy powierzali swoje sekrety Wielkiemu Bratu, który niczym prawdziwy guru wysłuchiwał ich na swojej kozetce. Niezapomniana kwestia "Gulczas, a jak myślisz?" czy piosenka śpiewana z okazji Dnia Kobiet bez wątpienia stały się kultowymi momentami w polskiej telewizji, a uczestnicy programu pierwszymi polskimi celebrytami. Wciąż ronimy łezkę na wspomnienie pierwszego zwycięzcy programu - Janusza Dzięcioła czy słynną katastrofę łóżkową - Manueli Michalak.

2. "Bar"

Program, który stał się przepustką do sławy Dody i gościł u siebie słynny, kontrowersyjny duet TATU. Formuła reality show była prosta: uczestnicy na co dzień pracowali w "Barze" oraz mieszkali w jednym domu, gdzie ich życie było podglądane przez wścibskie kamery. O tym, kto ma szansę zostać i kontynuować swoją przygodę decydowali uczestnicy, którzy przyznawali sobie na końcu każdego tygodnia punkty. "Bar" prowadził jak zawsze niezawodny prezenter - Krzysztof Ibisz.

3. "Dwa Światy"

Prawdziwym konkurentem "Big Brothera", był reality show "Dwa Światy", w którym uczestnicy zmagali się miedzy sobą żyjąc w prymitywnych warunkach i mieszkali w prawdziwym wiejskim domku. Jak na prawdziwych farmerów przystało musieli samodzielnie gotować, doić krowę i spać na sianie. Zwycięzcą "Dwóch Światów" został Tomasz Leiman, który dziś wiedzie zwyczajne życie z dala od błysku fleszy.

4. "Amazonki"

Po sukcesie "Dwóch Światów" producenci innych stacji poszli za ciosem i wyprodukowali pełne kontrowersji "Amazonki". O względy sześciu kobiet walczyło 12 mężczyzn, którzy by je zdobyć byli w stanie przekroczyć niejedną granicę. Format zdobył uznanie widzów, którzy dali się ponieść poczynaniom rodem z prawdziwej, brazylijskiej telenoweli. Program wygrała para: Agnieszka Peczyńska i Dawid Ozdoba, zdobywając 100 tysięcy złotych. 

5. "Jestem Jaki Jestem"

Grzechem byłoby nie wspomnieć o niezapomnianym reality show "Jestem Jaki Jestem", w którym głównymi gwiazdami był Michał Wiśniewski ze swoją ówczesną żoną Mandaryną. Pierwsi Kardashianowie polskiej telewizji zachwycili nas swoją szczerością, autentycznością i pomysłami na życie. Ślub w Laponii słynnej pary oglądamy do dziś na YouTubie, nie mogąc napatrzeć się na rozmach i prawdziwe, gorące uczucie, które mogłoby stopić niejedno igloo w Finlandii.