10 wokalistek, które skradły nasze serca!

Ich charyzma, osobowość i kobiecość przyciągają ze sceny niejedno zagubione spojrzenie. Te piosenkarki, jak nikt inny wzbudzają wokół siebie zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawią, a ich piosenki towarzyszą nam w różnych, najważniejszych momentach naszego życia. Zobaczcie, kogo mamy na myśli!

1. Kayah

Trudno mieć serce z kamienia, gdy słucha się pierwszej płyty Kayah "Kamień", która do dziś wzbudza wiele emocji. Poruszające teksty i muzyka to z pewnością jest to, co wyróżnia ją na tle innych wokalistek i nie pozwala nam oderwać oczu i uszu od jej wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.

2. Jennifer Lopez

Latynoamerykańska wokalistka niezmiennie zachwyca nas swoją urodą i hartem ducha, tym samym pokazując, że piękno nie zna czasu ani wieku. Podczas amerykańskiego "Super Bowl" Jennifer Lopez swoim charyzmatycznym tańcem do największych hitów pokazała, że daleko jest jej do artystycznej emerytury, a na scenie czuje się jak u siebie. 

3. Ariana Grande

Ariana Grande mimo swojego młodego wieku zdążyła znaleźć się na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu "Time", a jej piosenki podbić wszystkie szczyty najważniejszych list przebojów. Jej czterooktawowy, sopranowy głos kradnie serce od pierwszych taktów "Dangerous Woman" czy "Save Your Tears", gdzie razem z wokalistą The Weekend dosłownie wzruszają nas do łez.

4. Edyta Górniak

Edyta Górniak to nie bez powodu jedna z najlepszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenką "To nie ja byłam Ewą" otworzyła sobie drzwi do międzynarodowej kariery, zapewniając sobie 2. miejsce w konkursie "Eurowizji" w 1994 roku. Wokalistka dotyka nas swoją delikatnością i dodaje kobiecej siły w niezwykle mocnych i wyrazistych piosenkach "Dotyk" "Jestem Kobietą", które specjalnie dla niej napisał Jacek Cygan

5. Beyonce

Nie ma osoby, która by nigdy nie słyszała o amerykańskiej wokalistce Beyonce. To artystka wielu talentów, która wszystkiego, czego się dotknie zamienia w złoto, zdobywając wszystkie możliwe, muzyczne nagrody. Z jej utworów płynie prawdziwy, kobiecy manifest, który porywa za nią z miejsca tłumy kobiet z każdego zakątka na świecie. 

6. Kora (Olga Jackowska)

Wielka, elektryzująca osobowość, za którą tęsknimy do dziś. Kora zostanie z nami na zawsze w swoich wspaniałych piosenkach i niebanalnych scenicznych stylizacjach, którymi inspirowała już w latach 80. Nikt tak jak ona nie potrafił ująć emocji w słowa i zostawić w nich części siebie. Skradła się do naszych serc wrażliwością i charakterem, z jakim wykonywała swoje największe przeboje jak "Kocham Cię Kochanie Moje" czy "Krakowski Spleen".

7. Beata Kozidrak

Beata Kozidrak w swoich piosenkach jest sobą i nie boi się nam zwierzyć ze swoich miłosnych zakrętów. To królowa polskiej sceny i serc, której nie możemy odmówić niesamowitej energii życiowej i głosu, tnącego niczym brzytwa na kawałki słynnego Józka z piosenki "Józek nie daruje Ci tej nocy", czy kojącego nas melancholijnie w romantycznej balladzie "Dwa serca dwa smutki"

8. Madonna

Madonna swoją siłą, odwagą i talentem podbiła serca milionów fanów na całym świecie. Kontrowersyjna artystka, która stała się wzorem do naśladowania dla wielu młodych kobiet i przedmiotem krytyki ówczesnych konserwatystów. Ikona popkultury, która według trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa za 330 milionów egzemplarzy sprzedanych płyt i ani myśli, by choć na chwilę zwolnić tempo. 

9. Dua Lipa

Artystka uwielbiana zarówno przez starsze jak i młodsze pokolenia. Szturmem wkradła się na listy przebojów piosenką "Cold Heart", wykonywaną wspólnie z Eltonem Johnem, którą leczą zranione serca słuchaczy na całym świecie. Jej ostatni album "Future Nostalgia" jest synonimem kobiecej pewności siebie i pokazuje, że Dua Lipa wie, jak się bawić współczesnym popem, przyciągając do siebie tłumy fanów na koncertach.

10. Tina Turner

Na koncertach jej nogi przykuwały tysiące męskich spojrzeń, kiedy w 10-centymetrowych szpilkach od słynnego projektanta Christiana Louboutina opowiadała o uczuciu życiowej pustki w piosence "Private Dancer". Siła to jej drugie imię, na którym zbudowała swoje sceniczne ja. Inspirująca kobieta i artystka, która nie bała się opowiedzieć o swoich trudnych doświadczeniach w filmie "Tina", będącym obrazem jej trudną relacji z jej byłym mężem.