TOP 10 najgorzej ubranych gwiazd na Eurowizji

Eurowizja 2022 w Turynie zbliża się wielkimi krokami, więc specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najgorszych modowych stylizacji, jakie do tej pory zagościły na eurowizyjnych scenach. Sprawdźcie!

1.  Barbara Dex

1993 roku belgijska wykonawczyni Barbara Dex występując we własnoręcznie uszytej sukience, została okrzyknięta najgorzej ubraną uczestniczką w trakcie Eurowizji. Od tej pory przez 25 lat co roku na Eurowizji była przyznawana nagroda jej imienia dla najgorzej ubranego uczestnika lub uczestniczki konkursu. 

2.  Andrzej Piaseczny

Polska swoją jedyną do tej pory nagrodę na Eurowizji zdobyła w plebiscycie im. Barbary Dex dla najgorzej ubranego artysty. Zaszczytnym zwycięzcą tego trofeum w 2001 roku został Piasek, który "zdobył serca" głosujących nonszalancko zarzuconym futerkiem w trakcie swojego występu. 

3. Verka Serduchka

Verka Serduchka w 2007 roku rozkochała sobie bez reszty wszystkich widzów Eurowizji, wykonując piosenkę "Dancing Lasha Tumbai", z którą zajęła 2. miejsce. Wysokie 1. miejsce zajęła również jej kreacja, która została wytypowana jako jedna z najgorszych. O tej eurowizyjnej stylizacji trudno nam jest zapomnieć.

4. "Lordi"

W 2006 roku rockowy zespół "Lordi" przerażał nas swoim mrocznym strojem, który był jego furtką do zwycięstwa w Eurowizji. Trudno odmówić im pomysłu na siebie, ale nie jest to jednak kreacja, którą można spokojnie oglądać.

5. "Non Stop"

W 2006 roku zespół Non Stop zdeklasował konkurencję pod kątem najgorzej ubranych uczestników. Dziewczyny z girls bandu nie popisały się ubiorem, który delikatnie to ujmując nie był "najwyższych lotów".

6. "Conan Osiris"

Conan Osiris jako drugi wykonawca w eurowizyjnej historii Portugalii otrzymał tytuł najgorzej ubranego artysty. Trudno mieć wątpliwości patrząc na ten wymyślny kombinezon pasujący bardziej do obrony twierdzy krzyżackiej niż na scenę.

"Tix"

W 2021 roku nagroda dla najgorzej ubranego artysty na Eurowizji przypadła zespołowi "Tix", który "zachwycił" nas białym futrem, do którego były przyczepione skrzydła i ciężki łańcuch.  

"Roxen"

"Roxen" to zespół, który jednego roku zdobył dla Albanii 5. najwyższe miejsce na 
Eurowizji w historii kraju oraz tytuł najgorzej ubranych artystów na festiwalu. Sama Albania tego nie przewidziała. 

9.  Tatiana Okupnik (Blue Cafe)

Trudno zapomnieć o przeźroczystej kreacji Tatiany Okupnik, która w 2004 roku przegrała z rumuńską wokalistką Sandą Lados w walce o nagrodę im. Barbary Dex. Zobaczcie, jak wokalistka prezentowała się w trakcie swojego występu.

10. Vilija Mataciunaite

W 2004 roku na Eurowizji w Kopenhadze największym faux pas modowye popełniła Vilija Mataciunaite, która jednogłośnie przez wszystkich została wybrana jako najgorzej ubrana uczestniczka.