10 niezwykłych filmowych metamorfoz

Znacie ten moment, kiedy w trakcie oglądania filmu widzicie postać, ale mimo że wygląda ona całkiem znajomo nie możecie odgadnąć kto się w nią wciela? Przedstawimy filmy, w których takie wrażenie gwarantowane.
Emma Stona na gali Oscary 2018 Emma Stona na gali Oscary 2018 EAST NEWS

1. Emma Stone jako Billie Jean King

W filmie "Battle of the Sexes" Emma Stone wcieliła się w postać tenisistki Billie Jean King. Aktorka by wiarygodnie przedstawić legendę kobiecego sportu musiała nie tylko przefarbować włosy, ale także nabrać prawie 7 kg mięśni.

Nicole Kidman Nicole Kidman Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

2. Nicole Kidman jako Virginia Woolf

W filmie "Godziny" Nicole Kidman gra Virginię Woolf - pisarkę, której książka pt. "Pani Dalloway" zmieni w przyszłości życie dwóch kobiet. Aby upodobnić się do postaci Kidman musiała m.in. nosić protezę nosa.

Charlize Theron Charlize Theron EastNews

3. Charlize Theron jako Aileen Wuornos

Film "Monster" opowiada historię seryjnej morderczyni, Aileen Wurnos. Ta rola wymagała od aktorki, Charlize Theron, nie tylko zmian w wyglądzie, takich jak silny makijaż czy noszenie protezy zębów, ale także ogromnej zmiany charakteru.

Eddie Murphy Eddie Murphy East News

4. Eddie Murphy jako bohaterowie filmu "Książę w Nowym Yorku"

Eddie Murphy gra w tej komedii przede wszystkim księcia Akeema. Przede wszystkim, bo oprócz tego wciela się także w trzy inne postacie - piosenkarza, fryzjera i dziadka.

Kadr z filmu ' Steve Carell Never Rewatches Himself In 'The Office' Kadr z filmu ' Steve Carell Never Rewatches Himself In 'The Office' YouTube

5. Steve Carell jako John du Pont

Steve Carell to aktor, którego długo kojarzono wyłącznie z rolami komediowymi. Jednak w filmie "Foxcatcher" pokazał, że gra w poważniejszych produkcjach także świetnie mu idzie.

Rooney Mara Rooney Mara East News

6. Rooney Mara jako Lisbeth Salander

Do roli w filmie "Dziewczyna z tatuażem" aktorka ogoliła głowę, wybieliła brwi i zrobiła sobie kilka kolczyków. Jej wcielenie w postać hakerki zostało docenione przez Akademię Filmową - w 2012 roku odebrała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Kadr z filmu ' Claire Foy Teaches Method Man The Queen's English' Kadr z filmu ' Claire Foy Teaches Method Man The Queen's English' YouTube

7. Claire Foy jako Lisbeth Salander

Przejmując rolę Lisbeth Salander stanęła przed sporym wyzwaniem. Claire Foy, którą wielu kojarzy przede wszystkim z roli królowej Elżbiety, doskonale poradziła sobie jednak z zadaniem i w filmie jest naprawdę nie do poznania.

Kadr z filmu ' Oscar Isaac Monologue - SNL' Kadr z filmu ' Oscar Isaac Monologue - SNL' YouTube

8. Oscar Isaac jako Apocalypse

Ukryty pod przebraniem i pomalowany na niebiesko Oscar Issac nie zdobył co prawda najlepszych recenzji po tym filmie, ale nie ulega wątpliwości, że przeszedł w nim ogromną metamorfozę.

Rebecca Romijn na gali Women Making History Rebecca Romijn na gali Women Making History fot. East News

9. Rebecca Romijn jako Mystique

Kolejny film z serii "X-Men", ale tym razem postać kobieca. By wyglądać jak zmiennokształtna, niebieska Mystique Rebecca Romijn musiała znosić prawie 9 godzin malowania. I tak każdego dnia.

Heath Ledger Heath Ledger East News

10. Heath Ledger jako Joker

W rolę Jokera wcielało się już wielu aktorów. Jednym z nich jest Heath Ledger. By wyglądać jak największy wróg Batmana, aktor potrzebował oczywiście makijażu, pofarbowanych na zielono włosów, ale także protezy - dzięki niej uzyskał ten słynny złowieszczy uśmiech.