10 filmów, które zmienią twoje spojrzenie na życie

Są takie filmy, które zostają z nami na dłużej. Są takie, które nie tylko pamiętamy, ale które także zmieniają nas samych. Poniżej niektóre z nich.
Kadr z filmu: 'Wszystko Za Życie Trailer Napisy' Kadr z filmu: 'Wszystko Za Życie Trailer Napisy' YouTube

1. "Wszystko za życie"

Ten film z 2007 roku opowiada o losach wkraczającego w dorosłe życie Christophera. Nie jest to jednak historia rozpoczęcia pierwszej pracy czy wyprowadzki z domu, tylko historia autostopowej wyprawy na Alaskę.

'Skazani na Shawshank' 'Skazani na Shawshank' materiały prasowe

2. "Skazani na Shawshank"

O tym filmie zapewne każdy słyszał, ale jeśli ktoś jeszcze go nie widział, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości. Ta adaptacja opowiadania Stephena Kinga to wzruszająca historia o życiu w więziennym świecie

Kadr ze słynnego filmu 'Stowarzyszenie Umarłych Poetów' Kadr ze słynnego filmu 'Stowarzyszenie Umarłych Poetów' Fot. East News

3. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Wzrusza, wywołuje uśmiech na twarzy, pozostaje w pamięci - taki właśnie jest ten film. Fabuła pokazuje, co stanie się gdy myśl romantyczna i zafascynowanie światem zderzą się z realizmem i przywiązaniem do tradycji. Warto go obejrzeć, nie tylko dla świetnej roli Robina Williamsa.

Kadr z filmu 'Życie jest piękne (La vita ? bella) zwiastun Polski' Kadr z filmu 'Życie jest piękne (La vita ? bella) zwiastun Polski' YouTube

4. "Życie jest piękne"

"Życie jest piękne" to oscarowy film z 1997 roku. Można go podzielić na dwie części - obie wywołują uśmiech na twarzy, tylko w tej drugiej uśmiech przeplata się z łzami. To opowieść o ojcowskiej miłości i próbie ochrony najbliższych przed wojenną traumą.

5. "Podaj dalej"

Główny bohater, Trevor to uczeń szkoły podstawowej, który pewnego dnia dostaje wyjątkowe zadanie domowe: pomóc trzem osobom. Wykonując je, uruchamia łańcuszek szczęścia. Co z tego będzie?

Kadr z filmu 'Waking Life - Theatrical Trailer' Kadr z filmu 'Waking Life - Theatrical Trailer' YouTube

6. "Życie świadome"

Czy film animowany może skłonić do głębszej refleksji? Oczywiście, że tak i obraz "Życie świadome" jest tego świetnym dowodem. W tym filmie główny bohater rozmyśla czym są, jaki sens i znaczenie mają sny.

Jim Uhls, scenarzysta filmu 'Podziemny krąg', będzie gościem Script Fiesty Jim Uhls, scenarzysta filmu 'Podziemny krąg', będzie gościem Script Fiesty Fot. East News

7. "Podziemny krąg"

"Fight Club" to adaptacja powieści Chucka Palahniuka, w reżyserii Davida Finchera. Ta czarna komedia pokazuje losy bohatera cierpiącego na bezsenność, który ucieka się do przemocy, by w końcu coś poczuć.

'Siedem lat w Tybecie' - film, który sprawił, że popularność Brada Pitta w Chinach mocno zmalała 'Siedem lat w Tybecie' - film, który sprawił, że popularność Brada Pitta w Chinach mocno zmalała Fot. Materiały prasowe

8. "Siedem lat w Tybecie"

W tym filmie Brad Pitt wciela się w postać austriackiego himalaisty, Heinricha Harrera, który przez wybuch wojny nie może powrócić do domu. Musi zostać w Tybecie, gdzie poznaje młodego Dalajlamę. Produkcja jest adaptacją autobiografii głównego bohatera.

9. "Królowie lata"

Młodzieńczy bunt, pierwsze miłości, dorastanie to elementy wypełniające fabułę filmu "Królowie lata". Opowiada on o trzech nastolatkach, którzy postanawiają wyprowadzić się do wybudowanego przez nich domu w lesie.

Forrest Gump Forrest Gump East News

10. "Forrest Gump"

Na koniec film, który jest prawdziwym klasykiem światowej kinematografii. Zdobywca sześciu Oscarów, m.in. w kategorii najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy to produkcja z 1994 roku. Opowiada historię trochę nieporadnego człowieka o wielkim sercu.