5 niezapomnianych królewskich ceremonii ślubnych

Królewskie śluby zawsze są ogromnym wydarzeniem, które emitowane jest we wszystkich stacjach telewizyjnych na całym świecie. Wszyscy fani i antyfani rodziny królewskiej zaintrygowani są oprawą całej ceremonii, zaczynającej się na bogato zdobionej sukni panny młodej, a kończącej się na wystawnym weselu, na które zapraszani są znamienici goście. Specjalnie dla Was przypominamy zapierające dech w piersiach śluby słynnej Royal Family, o jakich nigdy nam się nie śniło.

Elżbieta II i książę Filip

W 1947 roku ślub ówczesnej księżniczki Elżbiety II i księcia Filipa był nie lada przeżyciem zarówno dla nich jak i świata, który z zapartym tchem obserwował przyszłą następczynię tronu. Suknia królowej była zaprojektowana przez Normana Hartnella i inspirowana obrazem "Wiosna" Botticellego. Do ozdobienia jej użyto aż 10 tysięcy pereł! Cała ceremonia odbyła się w iście królewskim stylu, który miało szansę podziwiać 2,5 tysięcy gości zgromadzonych w opactwie Westminister. 

Księżniczka Małgorzata i Antony Armstrong-Jones

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Siostra Elżbiety II - księżniczka Małgorzata - pozazdrościła jej zamążpójścia i zdecydowała się na ślub z fotografem - Antonym Amstrongiem-Jonesem - którego pojawienie się w rodzinie królewskiej wzbudziło niemałe kontrowersje. Para mimo początkowych sprzeciwów ze strony pałacu Buckingham pobrała się 6 maja 1960 roku w opactwie Westimnister na oczach 300 milionów widzów na całym świecie. Księżniczka była prowadzona do ołtarza w sukni z organzy i tiulu, diamentowej tiarze Poltimore i naszyjniku, który należał dawniej do królowej Marii. 

Księżna Diana i książę Karol

Ceremonia zaślubin księżnej Diany i księcia Karola to do tej pory najdroższy ślub w historii królewskiej rodziny, który odbył się 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie. Księżna powiedziała sakramentalne tak w sukni o kolorze kości słoniowej, przyozdobionej ręcznie 10 tysięcy cekinów oraz pereł, którym towarzyszyły falbany, bufki i 7,5 metrowy tren. Słynną królową serc i księcia oglądało 750 milionów widzów na całym świecie, z czego w samej Wielkiej Brytanii podziwiało ich 28 milionów Brytyjczyków. Sam ślub okrzyknięty był mianem bajkowego, co nie ma niestety związku z późniejszymi losami tej pary. Karol oddał się w objęcia kochanki - Camilli Parker-Bowles - a Diana była samotna, niekochana i oddawała się licznym romansom, by poczuć miłość. 

Kate Middleton i książę William

Ukochany syn księżnej Diany - książę William - postanowił poślubić piękną Kate Middleton i obdarować ją zaręczynowym pierścionkiem po zmarłej mamie. Tak właśnie spełnił się bajkowy scenariusz o zwykłej dziewczynie, wychodzącej za mąż za mężczyznę z królewskiej rodziny. Ślub odbył się 29 kwietnia 2011 roku, a na tę okazję panna młoda zdecydowała się na suknię projektu domu mody - Alexander McQueen - która łączyła w sobie tradycję i nowoczesność. 

Megan Markle i książę Harry

Mimo tego, że Megan Markle i książę Harry zdecydowali się na odejście od rodziny królewskiej i wyjazd do Stanów Zjednoczonych, to cały czas mamy w pamięci ich ślub, który wywołał niemałe poruszenie. Ceremonia odbyła się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Megan zdecydowała się na suknię projektu domu mody Givenchy oraz tiarę, którą ostatnio w swój dzień zaślubin miała księżniczka Małgorzata.