10 gwiazd i ich sławne mamy

Dzień matki już dzisiaj. Z tej okazji przedstawiamy celebrytów razem z ich znanymi mamami.
Kurt Russel, Goldie Hawn, Kate Hudson Kurt Russel, Goldie Hawn, Kate Hudson AFP/EAST NEWS

1. Kate Hudson i Goldie Hawn

Kate Hudson, znana przede wszystkim z komediowych ról, miała od kogo uczyć się aktorskiej sztuki. Jej mama, Goldie Hawn to uznana postać w filmowym świecie. Zagrała w takich filmach, jak "Szeregowiec Benjamin" czy "Kwiat Kaktusa". Za występ w drugim zdobyła Oscara i Złoty Glob.

Dakota Johnson i Melanie Griffith Dakota Johnson i Melanie Griffith Brandon Voight / Splash News/EAST NEWS

2. Dakota Johnson, Melanie Griffith i Tippi Hedren

Czyli trzy pokolenia w Hollywood. Mimo że teraz tylko Dakota Johnson aktywnie działa w przemyśle filmowym, jej mama i babcia to prawdziwe sławy. Obie wystąpiły w dreszczowcu Hitchcocka, "Ptaki", za którego Tippi zdobyła Złotego Globa dla najbardziej obiecującej nowej aktorki. Griffith także jest laureatką Złotego Globa za rolę w filmie "Pracująca dziewczyna".

3. Ben Stiller i Anne Meara

Komediowy talent Ben Stiller odziedziczył po rodzicach. Anne Meara i Jerry Stiller tworzyli razem w latach 70. odnoszący liczne sukcesy duet komików. Mieli oni swój krótki program w telewizji, występowali w reklamach (dzięki nim jedna firma odnotowała 500% wzrost sprzedaży), a także pojawiali się w serialach.

GWYNETH PALTROW i MOTHER BLYTHE DANNER GWYNETH PALTROW i MOTHER BLYTHE DANNER PHOTOlink/Everett Collection/East News

4. Gwyneth Paltrow i Blythe Danner

Gwyneth Paltrow to wszechstronna aktorka - występuje zarówno w komediach, dramatach, jak i filmach akcji. Jej mama to również bardzo aktywnie działająca aktorka. Blythe Danner znana z takich filmów, jak "Zakochani w Molly" czy "Poznaj mojego tatę". Niedawno wystąpiła w dreszczowcu Netflixa "Nieprawdopodobna".

Lenny Kravitz z mamą, Roxy Roker Lenny Kravitz z mamą, Roxy Roker 0000001/Reporter/East News

5. Lenny Kravitz i Roxy Roker

Lenny Kravitz to prawdziwa gwiazda muzycznego świata. Jego mama, Roxy Roker to też nie byle kto. W latach 70. prowadziła program dla stacji Inside Bed-Stuy, ale prawdziwą sławę przyniosła jej rola w serialu "The Jeffersons", w którym wcieliła się w postać Helen Willis, tym samym stając się połową pierwszego mieszanego małżeństwa na ekranie.

Leslie Mann z córkami Iris Apatow i Maude Apatow Leslie Mann z córkami Iris Apatow i Maude Apatow 0000466/Reporter/East News

6. Maude Apatow i Leslie Mann

Maude Apatow to jedna z głównych postaci głośnego serialu "Euphoria". Młoda aktorka, za sprawą rodziców, już od najmłodszych lat miała dużo do czynienia z Hollywoodzkim światem. Jej mama, Leslie Mann to aktorka znana z komediowych filmów, w których często towaszyszy jej mąż - Judd Apatow.

Uma Thurman z córką Maya Hawke Uma Thurman z córką Maya Hawke Laurent Vu/SIPA/SIPA/East News

7. Maya Hawke i Uma Thurman

Maya Hawke to młoda aktorka, znana głównie z występu w 3. sezonie Stranger Things. Widać, że idzie w ślady mamy, Umy Thurman, którą świat pokochał za rolę w filmie "Pulp Fiction".

Zoey Deutch i Lea Thompson Zoey Deutch i Lea Thompson Youtube (kadr z filmu Lea Thompson Steps Out With Her Stunning Look-Alike Daughter Zoey Deutch!)

8. Zoey Deutch i Lea Thompson

Zoey Deutch, znana m.in. z takich komedii jak "Zombieland" czy "Dlaczego On", jest córką sławy lat 80. - aktorki Lei Thompson. Wystąpiła ona w ponad 45 filmach, a sławę przyniosła jej trylogia "Powrót do przyszłości".

Andie MacDowell i Sarah Margaret Andie MacDowell i Sarah Margaret Hahn-Marechal-Nebinger/ABACA/EAST NEWS

9. Margaret Qualley i Andie MacDowell

Margaret Quealley po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 2013 roku, w filmie "Palo Alto". Od tamtej pory występowała w wielu produkcjach, m.in. w oscarowym filmie "Pewnego razu...w Hollywood". Swój aktorski talent odziedziczyła po mamie, Andie MacDowell, która zagrała w prawdziwych filmowych klasykach, takich jak "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dzień Świstaka".

Riley Keough i Lisa Marie Presley Riley Keough i Lisa Marie Presley AP/East News

10. Riley Keough i Lisa Marie Presley

Riley Keough znana jest ze swoich ról filmach z gatunku indie, a także z roli Capable w Mad Maxie. Jest córką Lisy Marie Presley, aktorki, piosenkarki, autorki tekstów. Już po nazwisku mamy można poznać czyją wnuczką jest Riley - króla rock and rolla, Elvisa Presleya.