"Muzyka mojego życia": Poznaj ulubione przeboje Anity Lipnickiej!

Anita Lipnicka była kolejnym gościem Marzeny Rogalskiej w programie "Muzyka mojego życia". Oto 6 piosenek, które wybrała dla słuchaczy Radia Złote Przeboje.

"Luka" - Suzanne Vega

Okazuje się, że tego przeboju Anita Lipnicka słuchała nie znając jeszcze dobrze języka angielskiego. Uczennica liceum w Piotrkowie Trybunalskim uczyła się rosyjskiego. Ciągnęło ją jednak do muzyki zachodniej, a angielskie teksty piosenek notowała fonetycznie w zeszycie. W tym czasie spisała słowa przeboju "Luka".   

"Linger" - The Cranberries

Anita Lipnicka uwielbiała wokalistkę The Cranberries. Okazuje się, że Dolores O'Riordan była dla początkującej artystki prawdziwą inspiracją. Wokalistka przyznała w wywiadzie z Marzeną Rogalską, że "była pod jej ogromnym wpływem i ten sposób frazowania i wyśpiewywania od niej zgapiłam".

"Losing My Religion" - R.E.M.

To przebój, bez którego Anita Lipnicka nie wyobraża sobie udanej imprezy. "Bez R.E.M. ta impreza by nie wypaliła" podkreśliła w rozmowie z Marzeną Rogalską. To nie tylko piosenka, której lubi słuchać. W internecie można znaleźć klip, na którym Lipnicka zaśpiewała ten przebój ze swoim zespołem.

A z resztą nie ma sensu pisać, po prostu posłuchajcie: 

"Wszystko się może zdarzyć" - Anita Lipnicka

Cytat z tej piosenki - "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń" - pokrzepia serca w ramach naszej akcji Łączy nas muzyka. Dodaje optymizmu w tym trudnym czasie pandemii.

Anita Lipnicka napisała ten przebój lata temu. "Naprawdę wtedy wierzyłam, że świat leży u moich stóp! Jeżeli tylko będę miała odwagę sięgnąć po cokolwiek, to będzie moje. Teraz można się zastanowić, na ile się to zmieniło przez 25 lat mojego śpiewania... Wydaje mi się, że niewiele. Ta filozofia jest wciąż we mnie żywa".

"Creep" - Radiohead

Czy wiecie, że Radiohead supportował zespół Varius Manx?! Trudno w to uwierzyć, ale tak było!

Zespół Anity Lipnickiej wystąpił wtedy na sopockim molo. Przed nimi zagrał początkujący zespół Thoma Yorke'a. Wokalistce bardzo podobał się ich występ. Zagadała do managera Radiohead i podzieliła się swoją opinią. "Mają fajną nazwę, ale nad muzyką muszą jeszcze popracować"  - skwitował.

"Nothing Compares To You" - Shinead O'Connor

Obie kobiety łączy na pewno miłość do muzyki i. fryzura! Chodzi oczywiście o Shinead O'Connor.

Przebój "Nothing Compares To You" Anita Lipnicka śpiewała na koncertach w ramach trasy "Z bliska".