Najlepsze komedie wszechczasów? Zgadzacie się?

Na łamach brytyjskiego magazynu Time Out ogłoszono dziesięć najlepszych komedii w historii kina.

W dzisiejszym świecie muzycznym i filmowym pełno wszelkich rankingi i klasyfikacji. Tym razem opublikowano ranking najlepszych, najzabawniejszych światowych komedii.

Selekcji filmów dokonało specjalne jury, w skład którego wchodzili m.in Stephen Merchant, Dan Aykroyd i Edgar Wright.

Rzućmy okiem na prezentowany ranking.

10 miejsce - "Podryw na głupka" . Film, wyreżyserowany przez Scotta S.Andersona powstał w roku 2009. Opowiada o muzyku, który zmienia się po stracie dziewczyny i postanawia być taki, jak nowy chłopak swojej ukochanej.

9 miejsce - "Pół żartem, pół serio" . Znakomita komedia, która liczy już 50 dwa lata. Możemy w niej podziwiać znakomitą obsadę aktorską z Marilyn Monroe i Jackiem Lemonem na czele.

8 miejsce - "Dzień Świstaka" . Film z nieśmiertelnym Billem Murray'em z roku 1993. Aktor wciela się w postać prezentera pogody, który kilka razy musi przeżyć ten sam dzień...

7 miejsce - "Withnail And I ". Brytyjska czarna komedia w reżucerii Bruce'a Robinsona, pochodząca z roku 1986. Fabuła filmu opiera się na życiu dwóch bezrobotnych aktorów.

6 miejsce - "Legenda telewizji" . Will Farrell i Christina Applegate w filmie o rywalizacji w telewizji. Film, którego reżyserem jest Adam McKay powstał w 2004 roku

5 miejsce - "Monty Python i Święty Graal" . John Cleese i spółka zabawiają widzów historią króla Artura, szukającego rycerzy, którzy pomogliby mu znaleźć Święty Graal. Produkcja popularnych anglików pochodzi z 1975 roku

4 miejsce - "Annie Hall" . Kultowa komedia Woody'ego Allena z 1977 roku, w której sam gra w niej główną rolę w towarzystwie młodej Diane Keaton. Z tego filmu pochodzą takie teksty jak: "Masturbacja to seks z osobą, którą się kocha"

3 miejsce - "Żywot Briana" . Kolejny twór Monty Pythona, tym razem z roku 1979. Produkcja jest parodią życia Chrystusa i swego czasu wywołał sporą kontrowersję. Bohaterem komedii jest Brian, który urodził się w tym samym miejscu i czasie co Jezus... i tak samo skończył. "Always Look On The Bright Sight Of Life" - tym utworem kończy się przekaz angielskich komików.

2 miejsce - "Czy leci z nami pilot?". Kolejny zabawny film, którego bohaterem jest Ted Striker, który obiecuje sobie, że już nigdy nie poprowadzi maszyny latającej. Ląduje w samolocie jako pasażer, ale będzie musiał stawić czoła trudnemu wyzwaniu. Film powstał w roku 1980.

1 miejsce - "This Is Spinal Tap" - produkcja jest parodia muzycznych filmów dokumentalnych z 1984 roku.

Obejrzyjcie zwiastun zaskakującego zwycięzcy:

 

Zgadzacie się z listą, opublikowaną na łamach "Time Out"? Czy rzeczywiście spośród setek filmów w gatunku komediowym, które powstały od początków kina można wybrać tę najlepszą "dziesiątkę". Cóż o gustach się nie dyskutuje.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!