Nowy singiel Kasi Nosowskiej!

Katarzyna Nosowska wspiera kampanię społeczną "Natura 2000. Poczuj to!". W związku z tym opublikowała singiel i teledysk promujący akcję. Utwór "O lesie" pochodzi z ostatniej płyty "8".

Kasię Nosowską znamy przede wszystkim z jej działalności muzycznej. Teraz artystka podjęła się nowego wyzwania - została twarzą kampanii społecznej "Natura 2000. Poczuj to!".

Posłuchaj co mówi Kasia o programie "Natura 2000":

 

W ramach promocji Kasia oficjalnie dedykowała temu przedsięwzięciu piosenkę ze swojej najnowszej płyty "8" . Utwór "O lesie" jest ostatni, choć - jak przyznaje sama artystka - wspólnie Marcinem Macukiem przygotowała go na samym początku tworzenia płyty.

Pisząc tekst, myślałam, jak w sposób niebanalny i niewulgarny podjąć temat silnego przyciągania się dwojga ludzi na poziomie erotycznym. Kontakt z przyrodą jest dla mnie szalenie istotny, czuję się prawdziwie oszołomiona jej urodą i pewnie dlatego pożądanie i namiętność opisałam, używając porównań i przenośni czerpanych garściami wprost z lasu...

Propozycja zostania ambasadorką kampanii "Natura 2000. Poczuj to!" przyszła wiele miesięcy później.

Promocji singla towarzyszy premiera teledysku . Zdjęcia do klipu kręcono latem na obszarach objętych programem Natura 2000. Głównym bohaterem wideoklipu jest przyroda.

Oglądamy świat z perspektywy zwierząt. Ja pojawiam się w nim również, ale zdecydowanie jako gośc, który delikatnie, z szacunkiem pozwala się prowadzić rysiowi czy wilków. Materiał nagrywano m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym oraz Białowieskim Parku Narodowym. Ogrom piękna rozmiękczył mi serce. Wracałam do domu w uniesieniu, w którym pozostaję do dziś.

Wszystkie ujęcia zwierząt zostały wykonane specjalnie na potrzeby wideoklipu. Operatorom udało się podpatrzeć m.in. bobra, kumaka, susła, niedźwiedzia brunatnego, orlika, wilka, rysia i głuszca (wszystkie te zwierzęta chronione są w ramach programu Natura 2000). Było to niezwykłym wydarzeniem, ponieważ wymagało to z jednej strony cierpliwego oczekiwania w zaroślach i bacznego obserwowania otoczenia, z drugiej - zaangażowania specjalnego sprzętu.

 

Kasia Nosowska podjęła się trudnego zadania, bo program Natura 2000, choć pozwala chronić siedliska i gatunki zwierząt zagrożone w skali całego kontynentu, w Polsce budzi jednak kontrowersje. Większości Polaków kojarzy się z ograniczeniami w rozwoju gospodarczym.

Nie boję się wyzwań, w swoich utworach często podejmuję się pisania o trudnych rzeczach. Czasem wystarczy się zatrzymać i spojrzeć na otaczającą nas naturę z innej perspektywy. Pozwala to lepiej zrozumieć siebie i innych, a tym samym osiągnąć porozumienie. Takie podejście stanowi istotę programu Natura 2000, który pozwala na rozwój, ale nie kosztem przyrody.

Kampanię "Natura 2000. Poczuj to!" realizuje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Więcej informacji można znaleźć na profilu akcji na Facebooku oraz na stronie internetowej akcji .

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!