Michael Jackson śpiewa wiersze Roberta Burnsa

Na kilka lat przed śmiercią Michael Jackson nagrał płytę inspirowaną dziełami szkockiego poety Roberta Burnsa. Album został właśnie przekazany właścicielom muzeum pisarza.

David Gest , producent i przyjaciel Jacksona , poinformował o istnieniu płyty już cztery lata temu. Dziś potwierdził, że podczas niedawnej wizyty w Szkocji złożył dzieło na ręce kustosza muzeum Roberta Burnsa w Ayrshire.

- Michael zarejestrował te utwory w swoim domowym studiu w Encino , gdzie dorastał wraz z rodzeństwem - opowiada Gest . - Wykorzystaliśmy wiersze Burnsa , Michael je zaśpiewał. Nagraliśmy łącznie 8-10 piosenek we współczesnym stylu.

- Wiem, że w muzeum w Ayrshire pojawił się niedawno pan Gest - potwierdził rzecznik National Trust for Scotland, organizacji, która sprawuje pieczę nad placówką. - Miał przekazać materiał muzyczny. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, będzie to na pewno bardzo cenny i wyjątkowy dodatek do kolekcji.

Pierwotnie utwory miały zostać wykorzystane w musicalu w reżyserii Gene'a Kelly'ego , jednak spektakl nigdy nie został wystawiony.

Przypomnijcie sobie wielki przebój Michaela Jacksona "Billy Jean "

 

Przypomnijmy, że Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem.

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!