Koniec z Gotye, czas na Walk Off The Earth

Grupa Walk Off The Earth, która zasłynęła coverem utworu "Somebody I Used To Know" z repertuaru Gotye, pracuje nad nowym albumem.

Piosenka zachwyciła nie tylko Polaków, ale cały świat, aż dwukrotnie - najpierw w oryginalnym wykonaniu Gotye , a później w wersji zaprezentowanej przez grającą (jednocześnie!) na jednej gitarze 5-osobową formację Walk Off The Earth. Pochodząca z Kanady grupa w niecały miesiąc zaliczyła ponad 50 milionów odtworzeń swojej wersji na YouTube (Gotye - 66 milionów), wystąpiła w programie Ellen Degeneres i oficjalnie stała się najlepiej sprzedającym debiutem od kwietnia 2011 roku według magazynu Billboard za sprawą singla, który rozszedł się w USA, Szwecji i Niemczech w nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy.

Fanami Walk Off The Earth oficjalnie nazywają siebie takie gwiazdy show-biznesu jak Russell Crowe, Justin Timberlake czy Adele (zespół nagrał też cover jej hitu "Someone Like You").

Zespół podpisał właśnie kontrakt z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia i aktualnie pracuje nad autorskim materiałem na nową płytę. Doczekał się także własnej parodii, która od kilku dni krąży po sieci:

Formacja gra w jednym składzie od 6 lat i ma na koncie dwa albumy z oryginalnymi piosenkami oraz mnóstwo coverów, które często trafiały na YouTube (oprócz Gotye, na warsztat wzięli tez piosenki m.in. LMFAO, Rihanny, Bruno Marsa, Queen czy Radiohead).

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!