Gitarzysta Radiohead gra z Krzysztofem Pendereckim

13 marca ukaże się wspólne dzieło Jonny'ego Greenwooda i Krzysztofa Pendereckiego. Na zestaw składają się dwie kompozycje Polaka z lat 60. - "Polymorphia" i "Threnody for the Victims of Hiroshima" oraz dwie Anglika - "Popcorn Superhet Receiver" i "48 Responses to Polymorphia".

Nagrania zrealizowano w Polsce, we wrześniu 2011 roku podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Ponowne wykonanie zaplanowano na 22 marca, tym razem w Londynie w Barbicanie.

Zobaczcie fragment koncertu

 

Oto lista utworów na płycie: "Threnody For The Victims Of Hiroshima" "Popcorn Superhet Receiver: Part 1" "Popcorn Superhet Receiver: Part 2 A" "Popcorn Superhet Receiver: Part 2 B" "Popcorn Superhet Receiver: Part 3" "Polymorphia" "48 Responses To Polymorphia: Es ist Genug" "48 Responses To Polymorphia: Ranj" "48 Responses To Polymorphia: Overtones" "48 Responses To Polymorphia: Scan" "48 Responses To Polymorphia: Baton Sparks" "48 Responses To Polymorphia: Three Oak Leaves" "48 Responses To Polymorphia: Overhang" "48 Responses To Polymorphia: Bridge" "48 Responses To Polymorphia: Pacay Tree"

Jonny Greenwood ostatnio napisał muzykę do filmów "Musimy porozmawiać o Kevinie" i "Norwegian Wood". Jego dorobek z Radiohead zamyka "The King Of Limbs" z 2011 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!