Martin Scorsese o Sinatrze w odcinkach

Martin Scorsese przymierza się do realizacji biografii Franka Sinatry. Nie wyklucza jednak, że dla swojego projektu wybierze formułę miniserialu.
Rozmawiam z dwoma scenarzystami. Jeden mógłby stworzyć coś naprawdę interesującego. Musimy jednak zastanowić się, jaką historię chcemy opowiedzieć. Cała sztuka polega bowiem na tym, by wiedzieć, gdzie zacząć. Jeśli chcielibyśmy opowiedzieć całe życie Sinatry, trwałoby to 15 godzin.

- wyjawił reżyser

Tak dużej produkcji artysta nie planuje, jednak rozważa możliwość rozbicia historii na odcinki.

Bardzo podoba mi się koncepcja miniserialu. Szczególnie jeśli chodzi o współpracę z HBO. O ile nie przesadzasz z budżetem, masz wolność, o której nie ma mowy w kinie.

- zapewnia

Ostatnie dzieło twórcy Scorsese to "Hugo i jego wynalazek". Z HBO reżyser współpracował przy okazji serialu "Zakazane imperium".

Frank Sinatra zapisał się złotymi zgłoskami w historii popkultury, tak na polu filmu jak i muzyki. Jego największe muzyczne przeboje to "Strangers in the Night", "My Way", "I've Got You Under My Skin", "Witchcraft" i nieśmiertelne "New York, New York". Za obraz "Stąd do wieczności" wyróżniony został statuetką Oscara. Nominację otrzymał ponadto za rolę w "Złotorękim".

Jego życie prywatne obfitowało tak w skandale (romanse, oskarżenia o koneksje z mafią), jak i czyny szlachetne (odegrał ważną rolę w desegregacji rasowej w hotelach i kasynach w Nevadzie). Był mężem Nancy Barbato Sinatry, Avy Gardner i Mii Farrow. Zmarł 14 maja 1998 roku w wieku 82 lat.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!