Michał Kowalonek nowym wokalistą Myslovitz

Michał Kowalonek znany z formacji Snowman został nowym wokalistą Myslovitz. Zastąpił on Artura Rojka, który rozstał się z zespołem po 20 latach działalności.

Informację na antenie Trójki potwierdził Przemek Myszor. Artysta dodał, że z nowym frontmanem, grupa szykuje nowy album i ma znakomite piosenki. Longplaya należy spodziewać się na jesieni. Pierwszego utworu należy spodziewać się jednak już w przyszłym tygodniu.

- Mam przyjemność grać teraz w dwóch najlepszych polskich zespołach rockowych - skomentował Kowalonek, potwierdzając, że grupa Snowman będzie kontynuować działalność.

- Tak, to prawda - skomentował wcześniej w internecie Wojtek Powaga. - Zespół Myslovitz zakończył współpracę w dotychczasowym składzie. Artur będzie dalej działał z innymi muzykami, a my tj.: Jaca, Lala Kuderscy, Przemek Myszor, ja, czyli Wojtek Powaga będziemy dalej grali, a w zasadzie już gramy z nowym wokalistą. Myslovitz z nowym wokalistą niezmiennie gra koncerty - pierwszy chcemy zorganizować w Mysłowicach a MCK w okolicach 30 kwietnia, kolejny we Wrocławiu 4 maja i dalej normalnie. Plany wydawnicze - instrumentalnie materiał na nową płytę mamy nagrany, wokal nagra już nowy wokalista. Płyta wyjdzie na jesień.

- Nowy Myslovitz, a w zasadzie Myslovitz będzie taki sam - powiedział Myszor. - Będą te same emocje. My nie przewidujemy tu większych zmian.

Z Rojkiem w składzie kapela wydała osiem albumów, z których ostatni, "Nieważne jak wysoko jesteśmy..." w maju 2011 roku. Największym sukcesem formacji był longplay "Miłość w czasach popkultury" z 1999 roku, na którym znalazły się przeboje "Chłopcy", "Dla Ciebie" czy "Długość dźwięku samotności".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!