Bono tłumaczy się z milionów!

Bono zaprzeczył, jakoby został miliardem, a co więcej stał się bogatszy niż Paul McCartney.

Muzyk miał przegonić byłego Beatlesa, którego majątek opiewa na 1,05 miliarda dolarów dzięki inwestycji w Facebooka. W 2009 roku artysta nabył za pośrednictwem swojej firmy, Elevation Partners, 2,3 procenta udziałów portalu społecznościowego za 90 milionów dolarów . Facebook właśnie wyceniono na 104 miliardy dolarów, więc udziały Elevation Partners to około 2,39 miliarda. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie akcji należy wyłącznie do lidera U2. Z jego zapewnień nie tyle, by stał się bogatszy od McCartneya.

- Wbrew doniesieniom, nie jestem miliarderem - wyjaśnił Bono. - I nie będę nigdy bogatszy od żadnego z Beatlesów - i nie mówię tu tylko o pieniądzach. Beatlesi są nie do ruszenia, a mój miliard to jakiś dowcip.

Bono tłumaczy, że Elevation Partners to nie jego prywatna inwestycja, lecz pieniądze kilku inwestorów oraz funduszy inwestycyjnych.

- Oczywiście, że zarobiłem na Facebooku, ale tak naprawdę najbogatszy czułem się, gdy miałem 20 lat, a żona płaciła nasze rachunki - dodaje Bono. - Ludzie uważają, że moje zainteresowanie Facebookiem jest dziwne. Ale jako artysta interesuje mnie otaczający świat. Facebook to grupa wspaniałych ludzi i wizjonerów, którzy zmienili sposób komunikacji. To fascynujące, więc dziwne by raczej było, gdybym się tym nie zainteresował.

Dyskografię U2 zamyka album "No Line on the Horizon" z lutego 2009 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!