Zespół ENEJ w Radiu Złote Przeboje

Zobaczcie i przeczytajcie szczerą rozmowę z członkami zespołu Enej. Jak spędzają wolny czas? Na co nigdy by się nie zgodzili i skąd właściwie pochodzi nazwa ich zespołu?! Polecamy!

Pamiętacie pierwszy autograf jaki daliście fanom?

Nie pamiętamy takiego. Niektóre prośby o autograf są bardzo zabawne, kiedy dzieciaki stoją w kolejce po podpisy, a nie wiedzą który to właściwie zespół Enej. Zdarzyło nam się podpisywać trójkątne tacki po rożkach

Jaką macie wymówkę na spóźnienia?

Nigdy się nie spóźniamy. Zawsze jesteśmy punktualni, nigdy nie spóźniliśmy się na koncert ani na wywiad. Nasz menadżer bardzo tego pilnuje.

Jak odpoczywacie kiedy w końcu trafia Wam się wolny wieczór?

Wiemy że to dziwne, ale zwykle odpoczywamy razem, w swoim towarzystwie. Kiedy jest się zespołem, nagrywa razem, koncertuje, to ci ludzie stają się twoimi przyjaciółmi. Spędzamy czas razem na scenie, jak i poza nią. Lubimy razem wybrać się na kosza.

Co lubicie jeść, kiedy jesteście w trasie?

To bardzo różnie. Ogólnie dbamy, żeby się nie przejeść. Żona naszego menadżera czasem coś nam dobrego ugotuje, żeby nam nie urosły brzuchy <śmiech>

Czego słuchacie, kiedy nie koncertujecie?

Bardzo różnorodnej muzyki. Staramy się nie zamykać na jeden gatunek muzyczny. To czasem bardzo inspirujące. Kiedy ktoś ma ochotę poimprezować przykładowo słucha dubstepu. Są również takie chwile, kiedy ma się ochotę wyrzucić wszystkie płyty i odpoczywać w spokoju.

Na co nigdy byście się nie zgodzili jako zespół?

Jak zdecydowaliśmy się na udział w MBTM był jeden warunek - nikt nie będzie ingerował w co gramy i jak wyglądamy. Nie chcieliśmy, żeby ktoś wciskał nas w stroje Batmana. Nie chcieliśmy też grać coverów. Owszem czasem przerobienie jakiejś piosenki to wyzwanie, ale chcieliśmy się skupić na własnej twórczości. Jesteśmy zespołem i stanowimy całość. Jeśli dostajemy zaproszenie do jakiegoś programu to idziemy razem albo wcale. Taki mamy warunek. Nikt nie będzie solo tańczył na łyżwach.

Jak widzicie się za kilkanaście lat?

Ciężko wybiegać tak daleko w przyszłość. Przed nami kolejna, już trzecia płyta. Chcemy nadal grać folk i muzykę, za którą publiczność nas ceni. Oczywiście też może się zdarzyć, że wybierzemy inną drogę. Pewnego dnia możemy też wymienić nasze instrumenty i zagrać, coś akustycznie.

"Skrzydlatego ręce" zostały przez Was docenione! Piosenka trafiła na szczyt 222 notowania Listy Przebojów Radia Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!