Reni Jusis wraca po 7 latach z nową płytą

Pod koniec lat 90. nie było chyba nikogo w Polsce, kto nie nuciłby piosenki "Zakręcona" śpiewanej przez Reni Jusis. W ostatnich latach wokalistka skupiła się bardziej na tematyce ekologii i macierzyństwa, ale teraz wraca z nową płytą.

Pierwszy singiel Jusis, zapowiadający album "BANG!", to piosenka "Bejbi siter". Utwór to żartobliwe podejście do tematu byćia mamą, a w teledysku piosenkarka prezentuje się m.in. w ciekawym turbanie.

15 kwietnia ukaże się nową płyta artystki "Bang!". Materiał jest efektem współpracy z trójmiejski producentem tworzącym pod pseudonimem Stendek. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings).

Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hiphopowym beatem czy retro popem. Na tym tle Reni nie tylko bawi się różnymi stylistykami i barwą swojego głosu, przetwarzając ją za pomocą rozmaitych efektów, ale i sięga po szerokie spektrum środków wyrazu - od szeptów, jęków, przez charakterne melorecytacje, aż po zmodulowany do niskiego męskiego głosu rap.

- Wyjątkowe brzmienie płyty "Bang!" zawdzięczam Stendekowi - mówi sama artystka. - Jego podejście do harmonii, warsztat, niepoparty muzyczną edukacją (Stendek jest absolwentem gdańskiej ASP na wydziale malarstwa) zawładnęło moją muzyczną wyobraźnią na dobre i zmotywowało wreszcie do stworzenia nowego albumu. Cały materiał powstał bardzo szybko, spontanicznie, w niecałe pół roku.

Zestaw promuje singel "Bejbi Siter", do którego powstał teledysk. Wideo do kawałka przygotowała krakowska grupa H D S C V M. Gościnnie w klipie pojawia się producent utworu - M.Bunio.S z Dick4Dick.

 

Artystka zaprezentuje też nowe piosenki na żywo. W koncertowej odsłonie na scenie wspierać ją będą Stendek (elektronika) i Frodo (perkusja), a o wrażenia wizualne zadba Panna Ula.

Oto harmonogram premierowych koncertów:

15 kwietnia - Miłość Warszawa
16 kwietnia - Sfinks700, Sopot
23 kwietnia - Blue Note, Poznań (Podczas TBA Music Showcase na festiwalu Enea Spring Break)

Poprzedni longplay autorki przebojów "Zakręcona" czy "Kiedyś cię znajdę" to "Iluzjon cz. I" z kwietnia 2009 roku.

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!