Axl Rose tymczasowym wokalistą AC/DC

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i Axl Rose z Guns N' Roses na pewien czas zostanie frontmanem AC/DC.

Przypomnijmy, że australijska kapela musiała odwołać część trasy ponieważ lekarze zakazali wokaliście Brianowi Johnsonowi występować, gdyż dalsze koncerty groziły mu utratą słuchu. Muzycy zapowiedzieli, iż planują przełożyć i dokończyć tournée, prawdopodobnie z udziałem gościnnego wokalisty. Właśnie został nim Axl Rose.

- Zespół AC/DC chciałby podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład i oddanie grupie przez lata - czytamy w oficjalnym komunikacie. - Życzymy mu wszystkiego najlepszego pod względem zdrowotnym i przyszłych przedsięwzięć. Chociaż chcemy zakończyć trasę, w pełni rozumiemy, szanujemy i wspieramy decyzję Briana, by przestać koncertować i ocalić słuch. Niemniej pragniemy wypełnić nasze zobowiązania wobec wszystkich, którzy wspierali nas przez lata. Na szczęście Axl Rose był na tyle miły, by nam pomóc.

Lider Guns N'Roses wystąpi z AC/DC na koncertach w Europie i USA. Plan trasy można znaleźć na stronie grupy. Dorobek bandu zamyka album "Rock Or Bust", który ukazał się 28 listopada 2014 roku.

Zespół Guns N' Roses niedawno ogłosił reaktywację w składzie Axl Rose, Slash i Duff McKagan, do których dołączyli Dizzy Reed, Chris Pitman, Richard Fortus i Frank Ferrer. Kapela ogłosiła pierwsze koncerty.

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!