Chłopiec z okładki Nirvany ma już 25 lat!

Mówi wam coś nazwisko Spencer Elden? Pewnie nie bardzo, ale na pewno kojarzycie bobasa z okładki "Nevermind" Nirvany. To właśnie Spencer Elden, który postanowił uczcić 25-lecie wydania kultowej płyty nowym zdjęciem.

Spencer Elden z pomocą fotografa Johna Chapple'a postanowili odtworzyć zdjęcie, które ozdobiło najważniejszy longplay rockowego tria. Na oryginalnym zdjęciu, które wykonał Kirk Weddle, Elden miał zaledwie 4 miesiące. Jego rodziców poproszono, by pozwolili zrobić zdjęcie malca na okładkę mało znanej rockowej kapeli. Sesja trwała 15 sekund, a rodzice chłopca zarobili 200 dolarów. Dziś Spencer jest znacznie starszy i ma tatuaże.

- Chciałem zrobić to zdjęcie nago, ale fotograf uznał, że wyjdzie dziwnie - przyznał Elden, który za nową sesję zarobił... 200 dolarów.

Spencer Elden z okładką NirvanySpencer Elden z okładką Nirvany fot: John Chapple / www..JohnChapple.com fot: John Chapple / www..JohnChapple.com

Album "Nevermind" ukazał się 24 września 1991 roku. Z wydawnictwa pochodzą takie klasyki, jak "Lithium", "Come as You Are" i "Smells Like Teen Spirit". Dzieło rozeszło się na całym świecie w nakładzie 30 milionów egzemplarzy i uznawane jest za jedną z najważniejszych płyt lat 90.

Spencer Elden nie spotkał Nirvany. Zespół nie był obecny podczas sesji do okładki "Nevermind".

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!