Powstanie dokument o karierze Prince'a

Prince doczeka się swojego filmu, na razie dokumentalnego.

Planowany na 2017 rok projekt otrzymał tytuł "Prince: R U Listening?". Dzieło przybliży wczesne lata działalności wokalisty i gitarzysty, i jego drogę do sławy. Obraz przedstawiony będzie z perspektywy najbliższej rodziny i przyjaciół muzyka. W filmie mają pojawić się także znani i cenieni artyści jak Mick Jagger, Bono, Billy Idol czy Lenny Kravitz, jak również protegowana i była narzeczona Prince'a Sheila E. czy dawni członkowie jego zespołu, Dickerson oraz André Cymone.

Uznany dokumentalny twórca Michael Kirk ("Frontline") zajmie się reżyserią i produkcją. Data premiery nie została wyznaczona.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do najważniejszych albumów Amerykanina należą "Purple Rain", "1999", "Dirty Mind", "Sign O' The Times", "Controversy", "Lovesexy" i "Diamonds And Pearls". Prince zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu "Purpurowy deszcz". W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

 

25 listopada ukazała się kompilacja "Prince 4Ever". Z kolei w początkach 2017 roku premierę będzie mieć reedycja płyty "Purple Rain".

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!