Autor muzyki do "Pretty Women" w Polsce

James Newton Howard, wybitny twórca muzyki filmowej, odwiedzi nasz kraj i 26 listopada 2017 roku wystąpi z orkiestrą w Tauron Arenie Kraków a dzień później na warszawskim Torwarze.
Podczas światowej trasy koncertowej artyście towarzyszyć będzie Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna - Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej - powiedział Howard. - Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra.

James Newton Howard jest jednym z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem niezapomnianej muzyki do serii "Igrzyska śmierci", hitów "Szósty zmysł" i "King Kong", komedii romantycznych "Pretty Women" i "Mój chłopak się żeni" i wielu innych.

 

Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje, uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa.

Obecnie jego twórczość można podziwiać w prequelu serii filmów o Harrym Potterze - "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Polska premiera odbyła się 18 listopada 2016 roku. Obraz w reżyserii Davida Yatesa to pierwsza odsłona trylogii.

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych.

Bilety do nabycia na Eventim.pl.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!