Oscary 2017: Która piosenka jest najlepsza?

W najbliższą niedziele odbędzie się gala Oscary 2017. O statuetkę w kategorii "Najlepsza piosenka" zawalczą Justin Timberlake, String, Lin-Manuel Miranda oraz Justin Hurwitz, który za utwory w musicalu "La la land" otrzymał aż dwie nominacje.

W tym roku gala Oscarowa należy do "La la land" , który otrzymał 14 nominacji w 13 kategoriach. "La la land" to musical reżyserii Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych. Musical opowiada o marzeniach, miłości i pogoni za karierą. W kategorii "Najlepsza piosenka" zostały nominowane dwa utwory Justina Hurwitza : "Audition (The Fools Who Dream)" i "City of Stars" .

 

Piosenka "City of Stars" śpiewana przez Ryana Goslinga zdobyła wiele nagród w kategorii "Najlepsza piosenka" m.in. Złotego Globa, Critics' Choice i Satelite. W najbliższą niedzielę zawalczy o Oscara.

 

"Trolle" to bajka dla dzieci i nie tylko. Tytułowe trolle to przepełnione życiem i rozśpiewane stworki, których życie diametralnie się zmienia, gdy jedna z mieszkanek magicznej krainy wyrusza na misje ratunkową w szeroki, nieznany świat. Piosenka "Can't Stop Feeling" śpiewana przez Justina Timberlake'a otrzymała wiele nominaci, w tym do Oscara, w kategorii "Najlepsza piosenka". W tym roku wygrała nagrodę Grammy w kategorii "Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla formy wizualnej."

 

"Vaina: Skarb Oceanu" to bajka Disneya. Bajka opowiada o przygodach nastolatki, która chcąc dokończyć dzieła swych przodków wyrusza w niebezpieczną misje. W trakcie podróży poznaje półboga Maui. Piosenka "How Far I'll Go" wykonaniu Lin-Manuel Mirandy otrzymała wiele nominacji w kategorii "Najlepsza piosenka" w tym do Złotych Globów i Oscara.

 

"Jim" to dokument przedstawiający życie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, który został zamordowany przez terrorystów ISIS w 2014 roku. Piosenka "The Empty Chair" wykonaniu Stinga została nominowana do Oscara w nominacji najlepsza piosenka.

 

W najbliższy weekend w Radiu Złote Przeboje spędzimy z najpiękniejszymi oscarowymi złotymi przebojami, które zaprezentuje Robert Janowski.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!