Jay Z produkuje musical

Raper Jay Z będzie jednym z producentów muzycznego filmu "In the Heights". Informację przekazał Harvey Weinstein, którego firma realizuje projekt.

Projekt powstanie na podstawie broadwayowskiego musicalu Lina-Manuela Mirandy , nagrodzonego statuetkami Tony.

Akcja "In the Heights" rozgrywa się w Washington Heights, dominikańsko-amerykańskiej dzielnicy Nowego Jorku, gdzie króluje hip-hop, salsa, merengue i soul. Bohaterem jest właściciela sklepu z winami, który postanawia zostawić wszystko i zamieszkać w Republice Dominikańskiej. Wkrótce bohater odkrywa jednak, że niełatwo jest opuścić okolicę, której mieszkańcy stali się bliscy niczym rodzina.

Lin-Manuel Miranda prawdopodobnie też będzie zaangażowany w projekt.

W ramach niedawno zawartej umowy z The Weinstein Company, Jay Z ma przygotować też biografię Richarda Pryora "Is It Something I Said" oraz dokumentalny serial o Kaliefie Browderze , "TIME: The Kalief Browder Story".

 

Jay Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka - "Reasonable Doubt" (1996), "The Blueprint" (2001) i "The Black Album" (2003) - uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn "Rolling Stone" zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Jego ostatni krążek to "Magna Carta Holy Grail" (2013). Prywatnie jest mężem Beyoncé.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!