Rooney Mara słucha rad Patti Smith

Opublikowano klip z nowego filmu Terrence'a Malicka "Song to Song". W zaprezentowanym fragmencie dzieła pojawia się ceniona rockowa wokalistka, Patti Smith, która latem wystąpi na 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Obraz opisywany jest jako historia miłosna rozgrywająca się na tle muzycznej sceny Austin w Teksasie. Śledzimy losy dwóch par - średnio radzących sobie autorów piosenek Faye (Rooney Mara ) i BV (Ryan Gosling ) oraz muzycznego potentata Cooka (Michael Fassbender ) i kelnerki, którą próbuje usidlić (Natalie Portman ).

- To pościg za sukcesem przez rockandrollowy krajobraz uwodzenia i zdrady - wyjaśniają twórcy.

Film częściowo powstawał w czasie festiwali SXSW w 2012 oraz Austin City Limits i Fun Fun Fun Fest w 2011 i 2012. Do projektu zaangażowano wielu muzyków.

Patti Smith pojawia się jako ona sama . Na potrzeby "Song To Song" udostępniła też niepublikowaną wcześniej piosenkę "God Running". W zaprezentowanym klipie widzimy, jak udziela rad - dotyczących kariery i życia - postaci, którą gra Rooney Mara.

 

Przypomnijmy, że w produkcji Lykke Li gra byłą kochankę Ryana Goslinga , w filmie razem wykonują "It Hurts to Be Alone" Boba Marleya i The Wailers. Za produkcję ich coveru odpowiada Nigel Godrich (Radiohead). The Black Lips tworzą zespół Rooney Mary . Ponadto Dana Falconberry wciela się w siostrę Mary, a Black Joe Lewis & the Honeybears pojawiają się jako kapela, których płytę produkuje Michael Fassbender . Iggy Pop, Red Hot Chili Peppers, John Lydon i Alan Palomo (Neon Indian), tak jak Patti Smith , grają samych siebie. W filmie występują też Diplo, Tegan and Sara, Florence Welch, Big Freedia oraz Spank Rock.

Premiera "Song to Song" w USA planowana jest na 17 marca 2017 roku. Do naszych kin obraz trafi 19 maja.

Patti Smith to ikona nowojorskiego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka i zagorzała pacyfistka. Dorobek 70-latki zamyka longplay "Banga" z 2012 roku.

Koncert artystki na festiwalu Legend Rocka odbędzie się 13 sierpnia 2017 r. w amfiteatrze Doliny Charlotty.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!