Wokalista Depeche Mode nieparlamentarnie o prawicowym polityku

Dave Gahan z Depeche Mode w niewybrednych słowach wypowiedział się o Richardzie Spencerze, amerykańskim prawicowym polityku.

Jakiś czas temu Spencer powiedział, że Depeche Mode to oficjalny zespół ruchu alt-right (alternative right) zrzeszającego ludzi o skrajnie prawicowych poglądach, skupionych wokół białej supremacji. Muzycy szybko się od tego odcięli, zapewniając, że niedorzeczne stwierdzenie.

Teraz w wywiadzie dla Billboardu, Dave Gahan wyraził swą opinię na temat polityka.

- Depeche Mode w żaden sposób nie są powiązani z Richardem Spencerem, ruchem alt-right, ani w żaden sposób go nie wspierają - powiedział stanowczo frontman. - Tacy ludzie jak Richard Spencer są niebezpieczni. Po pierwsze jest gnidą (w oryginalne muzyk użył mocnego słowa cunt), a na dodatek wyedukowaną gnidą. A to najgorsze połączenie. Przez lata wielokrotnie byliśmy niewłaściwie odbierani, czy to nasz image czy to, czego ludzie doszukali się między wierszami.

17 marca ukaże się nowa płyta Depche Mode, "Spirit". Nad brzmieniem materiału czuwał James Ford z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys). Za projekt okładki singla i albumu oraz teledysk do "Where's The Revolution" odpowiada Anton Corbijn .

 

Kapela zapowiedziała trasę i koncert w Polsce, który odbędzie się 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie .

Depeche Mode to jeden z najbardziej wpływowych i popularnych zespołów na świecie, mający na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i występy przed około 30 milionami fanów.

Poprzednie 13 albumów studyjnych DM dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni - "Delta Machine" - zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!