Znaczki z Davidem Bowiem polecą z nieba

Pocztowe znaczki Davida Bowiego zostały przyczepione do balonów i wypuszczone w kosmos. Następnie, nawiązując do filmu "Człowiek, który spadł na ziemię" z udziałem artysty,... spadną na Ziemię.

Brytyjska poczta, Royal Mail, uhonorowała Davida Bowiego serią znaczków . Jest on trzecim muzykiem, którego w ten sposób uczczono. Wcześniej wyróżniono tak jedynie The Beatles w 2010 i Pink Floyd w 2015. Powstało 10 znaczków. Sześć z nich przedstawia okładki płyt: "Hunky Dory", "Aladdin Sane", 'Heroes', "Let's Dance", "Earthling" i "Blackstar". Na pozostałych znalazły się wizerunki artysty z tras "The Ziggy Stardust Tour" (1972), "The Stage Tour" (1978), "The Serious Moonlight Tour" (1983) i "A Reality Tour" (2004).

 

W hołdzie roli Bowiego w filmie "Człowiek, który spadł na ziemię" ("The Man Who Fell to Earth") Nicolasa Roega z 1975 roku, 52 zestawy znaczków, reprezentujące 52 lata muzycznej kariery artysty, zostało dołączonych do wypełnionych helem balonów i wysłanych w stratosferę. Kiedy pękną, znaczki zaczną spadać na Ziemię.

Znaczki z Davidem BowiemZnaczki z Davidem Bowiem Znaczki z Davidem Bowiem (fot. theguardian.com) Znaczki z Davidem Bowiem (fot. theguardian.com)

Sprzedaż rozpoczęła się 14 marca.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin. Rok później do sprzedaży trafiła EP-ka "No Plan". W księgarniach znaleźć można wznowioną i uaktualnioną biografię muzyka, "Starman. Człowiek, który spadł na ziemię".

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!