Blondie z pomocą Blood Orange

Wiemy już, że w realizacji nowej płyty Blondie, zespół wsparło wielu zdolnych artystów. Jednym z nich jest Blood Orange, a nagranie, którego jest współtwórcą właśnie trafiło do sieci.

Dev Hynes , ukrywający się pod pseudonimem Blood Orange , jest autorem utworu "Long Time".

 

"Long Time" zapowiada album "Pollinator", który ukaże się 5 maja. W realizacji materiału rockową grupę wspierali również Dave Sitek z TV On The Radio (współtwórca "Fun"), Charli XCX , Sia i Johnny Marr z The Smiths. Ponadto w numerze "Doom or Destiny" śpiewają Joan Jett i Laurie Anderson . Producentem jest John Congleton (St Vincent, David Byrne i John Grant). Dzieło powstawało w nowojorskich studiach The Magic Shop, gdzie swój ostatni krążek "Blackstar" nagrywał David Bowie .

Początki Blondie sięgają lat 70. Zespół uważany był za pionierów nowej fali i punku. Z czasem w muzyce formacji zaczęły pojawiać się elementy disco, popu czy reggae. Wśród największych przebojów mają "Call Me", "Rapture", "Heart of Glass" i "Maria". W 2016 grupę wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

Poprzedni krążek Blondie to "Ghosts of Download" z maja 2014 roku.

Dev Hynes znany jest z projektów Blood Orange, Lightspeed Champion czy Test Icicles. Ponadto ma na koncie współpracę z Solange , Nelly Furtado czy Carly Rae Jepsen .

Ostatni album Deva Hynesa pod pseudonimem Blood Orange , "Freetown Sound", ukazał się w lipcu 2016 roku nakładem Domino Records. Tytuł został zaczerpnięty od stolicy Sierra Leone, skąd pochodzi ojciec muzyka. Gościnnie na krążku pojawili się Debbie Harry , Nelly Furtado , Empress Of , wnuczka Boba Marleya, Zuri Marley, Starchild, Bea1991, Ian Isiah, Ta-Nehisi C, Kelsey Lu i Ava Rain.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!