Elton John żałuje, że stracił kontakt z George'em Michaelem

Elton John przyznał, że popełnił błąd, nie utrzymując kontaktów z kolegą po fachu, George'em Michaelem.
- Nie tylko był wspaniałym przyjacielem, ale i jednym z najgenialniejszych autorów piosenek w tym kraju - mówił kilka tygodni temu 70-letni gwiazdor. - Był też jednym z najlepszych wokalistów na świecie.

Tymczasem DJ Paul Gambaccini , przyjaciel Eltona Johna , powiedział na antenie BBC Radio 2, że wokalista żałował, iż nie udało mi się znów zbliżyć do Michaela.

- Był tym zasmucony, pisał do mnie o tym w mailach - powiedział DJ.

Panowie swego czasu byli przyjaciółmi, ale w latach 90. oddalili się od siebie kiedy John powiedział, że album Michaela "Patience" (2004) jest rozczarowujący, a on sam jest w dziwnym miejscu, ten zareagował oficjalnym oświadczeniem. W liście do prasy napisał, że Elton niewiele o nim wie, gdyż nie rozmawiali od 10 lat. Dodał też, że nigdy z nim nie rozmawiał o swym życiu prywatnym.

 

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swoim domu. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były "Wake Me Up Before You Go-Go", "Everything She Wants" czy "Careless Whisper". Solową karierę zaczął w drugiej połowie lat 80. Jego najważniejsze dzieła to "Faith" i "Listen Without Prejudice Vol. 1". Płyty muzyka rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida". Muzyk planuje wyprodukować animowaną wersję musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze".

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!