Shakira otwiera kolejną szkołę w Kolumbii

Shakira znana jest z wieloletniej działalności charytatywnej na terenie jej ojczyzny, Kolumbii. Szczególnie ukierunkowanej na dostęp do edukacji dla dzieci z biednych terenów. Niebawem dzięki gwieździe zostanie otwarta kolejna szkoła w Kolumbii.

Ufundowana przez Shakirę placówka, zostanie otwarta w miasteczku Barranquilla, w jego biednej dzielnicy. Z tego miasta gwiazda pochodzi. Założona przez nią fundacja Pies Descalzos nawiązała współpracę z FC Barcelona Foundation i dzięki temu możliwe było uzbieranie środków na otwarcie szkoły. Już siódmej, w której powstanie zaangażowana była Shakira.

- Budujemy szkoły tam, gdzie nie sięgają działania rządu - mówi Kolumbijka. - Tysiące dzieci nie mają tam dostępu do odpowiedniej edukacji. Tam, gdzie już to zrobiliśmy, transformacja była widoczna niemal natychmiast. Pojawiły się miejsca pracy, lepsza żywność, dzieci lubiły się uczyć. Musimy inwestować w dzieci, jeśli chcemy mieć lepszy świat.

Niedawno ujawniony został singel "Deja Vu" amerykańskiego artysty pochodzącego z Dominikany, Prince'a Royce'a, w którym Shakira jest gościem.

 

Shakira , małżonka obrońcy FC Barcelona, Gerarda Piqué , matka dwójki jego synów, to autorka przebojów "Whenever, Wherever", "Hips Don't Lie", "Beautiful Liar" i "Waka Waka (This Time For Africa)" oraz "Loca". W marcu 2014 roku ukazała się ostatnia płyta piosenkarki zatytułowana po prostu "Shakira". Gwiazda wypuściła na początku 2016 roku singel "Try Everything" nagrany do animacji "Zwierzogród", w którym użyczyła głosu gazeli.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!