Koncertowa płyta Anity Lipnickiej

Choć fani z utęsknieniem czekają na nowy studyjny album Anity Lipnickiej, na razie otrzymają wydawnictwo koncertowe.

Płyta zatytułowana "Na osi czasu" zarejestrowana została 3 grudnia 2016 roku w Łodzi. Dzieło jest podsumowaniem ubiegłorocznej trasy koncertowej i dwudziestu dwóch lat działalności artystki. Premierę wyznaczono na 11 kwietnia.

Na krążku znalazły się największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni lat, we wszystkich konfiguracjach, a więc z płyt solowych, jak z i repertuaru Varius Manx. Dzieło zawiera również jeden utwór premierowy - ubiegłoroczny przebój, "Ptasiek".

 

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy "Emu" (1994) i "Elf" (1995) oraz takie przeboje jak "Zanim zrozumiesz", "Piosenka księżycowa" czy "Zabij mnie". Solo zadebiutowała multiplatynową płytą "Wszystko się może zdarzyć" promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się - artystycznie i prywatnie - z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay "Nieprzyzwoite piosenki" (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek "Vena Amoris" z października 2013 roku.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!