Lana Del Rey zaśpiewa w Krakowie

Lana Del Rey będzie jedną z gwiazd Kraków Live Festival i wystąpi przed fanami 19 sierpnia. Wcześniej udział potwierdzili Ellie Goulding i Alt-J.

Lana Del Rey prawdopodobnie przyjedzie z nową płytą. Album zatytułowany "Lust for Life" ma ukazać się wkrótce. Szczegóły dotyczące płyty owiane są tajemnicą. Na razie udało się wyśledzić, że wśród gości znajdzie się The Weeknd, a sama Lana przyznała, że po 4 płytach nagranych dla siebie, ta będzie dla fanów.

Dwuminutową filmową zapowiedź płyty obejrzało już 2 miliony ludzi, a pierwszy teledysk do singla "Love" zbliża się do wyniku 45 milionów odtworzeń na youtube.

 

O Lanie Del Rey zrobiło się głośno w 2011 roku za sprawą intrygującego singla "Video Games" i towarzyszącego mu teledysku, który błyskawicznie stał się viralem, stawiając pytanie: "Kim jest ta dziewczyna?". Wyjaśnienie przyszło szybko - nową twarzą współczesnego popu, którą pokochają miliony. Nową, choć zakochaną w przeszłości, w stylu retro, który wpływał zarówno na jej image, jak i brzmienie utworów. Bo w muzyce artystki niezwykle istotny jest klimat, przywodzący na myśl popkulturę lat 50., 60., stare Hollywood, elegancję i glamour. Kluczem do sukcesu jest jednak wymieszanie ich ze współczesnymi elementami: hip-hopem, samplami, produkcją, a przede wszystkim siłą mediów społecznościowych.

Kolejne single, "Born to Die" czy "Blue Jeans" potwierdziły gwiazdorski status młodej wokalistki, a jej długogrający debiut stał się jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku. Na "Born to Die" Lana zdefiniowała się jako amerykańska dziewczyna zakochana w przeszłości, ale świetnie rozumiejąca teraźniejszość, a na kolejnych dwóch albumach - "Ultraviolence" i "Honeymoon" skutecznie ten obraz utrwaliła.

Dziś Lana jest niepodważalną ikoną stylu, o której atencję zabiegają zarówno muzycy, filmowcy jak i projektanci mody. Artystka współpracowników wybiera starannie i niezwykle dużo czasu poświęca pracy nad swoimi płytami. Podobno prace nad "Lust for Life" zabrały jej 15 miesięcy. Efekty możemy poznać niebawem.

Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!