Wpadki na planie filmu "Dirty Dancing"

Wpadki, próby, przesłuchania. Sprawdźcie, jak powstawał kultowy hit "Dirty Dancing"!

Wierzcie lub nie, ale minęło już 30 lat od premiery tego obrazu! Z tej okazji zebraliśmy dla Was 10 ciekawostek związanych z tym filmem . Okazuje się jednak, że temat jeszcze długo nie zostanie wyczerpany.

W sieci widnieje parę filmików, na których możemy podejrzeć, jak wyglądała praca nad produkcją w reżyserii Emile'a Ardolino .

Wiedzieliście o tym, że odtwórczyni głównej roli - Jennifer Grey - wcale nie była tancerką, gdy zaczynała przygodę z "Dirty Dancing"? Jej obawa przed wykonaniem słynnego z finałowej sceny była prawdziwa!

Po tym, jak film osiągnął kasowy sukces, Jennifer nie tańczyła na weselach i przyjęciach - bała się spojrzeń ludzi, którzy oczekiwali od niej niewiarygodnego kunsztu. Rok po śmierci Patrycka Swayze'go aktorka postanowiła jednak wziąć udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami" . Wszystko po to, by przypomnieć sobie i innym radość z tańca oraz oddać hołd filmowemu partnerowi.

Ten program jest jak kapsuła czasu. Zabiera mnie w objęcia Patricka Swayze'go, tego wspaniałego niezwykłego człowieka, który nauczył mnie kochać taniec.

Zobaczcie, jak wyglądały taneczne przygotowania tej słynnej filmowej pary!

 

Zastanawiacie się, jak to możliwe, że ktoś, kto nie potrafi dobrze tańczyć, dostaje główną rolę w takim filmie? Aktorka zrobiła świetne wrażenie na twórcach obrazu, mimo braku umiejętności tanecznych oraz tego, że była 10 lat starsza od swojej filmowej bohaterki!

 

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Okres zdjęciowy trwał niecałe dwa miesiące. Jak można się więc domyślać, nie brak było niezapowiedzianych sytuacji podczas kręcenia poszczególnych scen, czy też po prostu śmiesznych wpadek . Zobaczcie, jak nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem :)

 

A jak wyglądało kręcenie finałowej sceny z oddali?

 

 Która scena z "Dirty Dancing" jest Waszą ulubioną?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!