Frank Sinatra śpiewał... po polsku!

Niewielu o tym wie. Posłuchajcie, jak brzmi piosenka zaśpiewana po polsku przez jednego z najpopularniejszych piosenkarzy XX wieku!

"Strangers in the Night", "Santa Claus is Coming to Town" czy "Fly Me to the Moon" to tylko kilka przebojów, z jakich był znany ten charyzmatyczny artysta. Frank Sinatra kojarzony jest ze śpiewaniem o Nowym Jorku, ale czy wiedzieliście, że wykonywał też utwór o Polsce i to po polsku?

W 1947 roku Sinatra wystąpił w filmie "The Miracle of the Bells", w którym to zaśpiewał utwór "Ever Homeward", czyli angielską wersję "Powrotu" - starej polskiej piosenki, którą skomponował Kazimierz Lubomirski. W filmowym wydaniu muzyk posługiwał się wyłącznie swoim ojczystym językiem. Jednak w tym samym roku nagrał "Powrót" ponownie - już z polską wstawką.

W 1982 roku Sinatra wystąpił w amerykańskim programie "Niech Polska będzie Polską" . Opowiedział o tym, jak bardzo porusza go sytuacja w naszym kraju.

Nie jestem politykiem, ale gdy widzę ludzi zmuszonych do opuszczania ojczyzny i do poszukiwania wolności gdzie indziej, zdaję sobie sprawę, jak wdzięczny jestem za swoją wolność (.). Gdy tej zimy zaczęły się w Polsce kłopoty, przypomniałem sobie o piosence nagranej jakiś czas temu. Opiera się ona na polskim folklorze. Zaśpiewałem ją po angielsku i po polsku.
 

Znaliście to wykonanie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!