Elton John kończy karierę po 50 latach i zagra koncert w Polsce!

Artysta postanowił zejść ze sceny, najpierw jednak pożegna się z fanami na ostatniej trasie koncertowej...

Jeden z najbardziej inspirujących artystów naszych czasów, wybitny wokalista, pianista i kompozytor Elton John wyrusza w trasę po raz ostatni. Występ w Krakowie 4 maja 2019 roku będzie częścią trzyletniego tournee "Farewell Yellow Brick Road", w spektakularny sposób zwieńczającego dorobek muzyka.

Trwająca pół wieku kariera Eltona Johna na zawsze odmieniła oblicze popkultury, przynosząc światu hity, takie jak "Candle in the Wind", "I'm Still Standing", "Your Song", "Rocket Man" czy nagrodzona Oscarem piosenka "Can You Feel the Love Tonight" ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Król Lew". Artysta ma w kolekcji więcej cennych statuetek - m.in. 5 Grammy i tyle samo Brit Awards, Złoty Glob i nagrodę Tony, jest też członkiem Rock and Roll Hall of Fame i Songwriters Hall of Fame. 

W środę, 24 stycznia 2018 roku, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Londynie, legendarny muzyk ogłosił rozpoczęcie pożegnalnej trasy koncertowej "Farewell Yellow Brick Road" .

Koncerty na żywo mnie napędzają, z wielką ekscytacją i pokorą przyjmuję możliwość występowania przed publicznością. Finałowe tournee będzie pełne pasji i kreatywności, które sprawiały moim fanom radość przez ostatnie dekady. Po jego zakończeniu zamknę ten rozdział i pożegnam się z życiem w trasie. Potrzebuję więcej czasu, który chcę poświęcić wychowaniu moich dzieci.

Rozpoczynające się 8 września 2018 w Nowym Jorku tournee będzie się składać z ponad 300 koncertów. Nim zakończy się w 2021 roku, obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię. 4 maja 2019 Elton John zawita do Krakowa, by w tamtejszej Tauron Arenie pożegnać się z tysiącami polskich fanów. 

Elton JohnElton John materiały prasowe materiały prasowe

Dotychczasowe występy Eltona w naszym kraju cieszyły się ogromną popularnością - wystarczy wspomnieć jego koncert na Life Festival Oświęcim w 2016 r., czy w wypełnionej po brzegi Operze Leśnej w Sopocie rok później. Ostatnia w historii trasa koncertowa supergwiazdy zabierze fanów w audiowizualną podróż jakiej świat jeszcze nie widział, innowacyjną i odważną jak cała twórczość tego artysty.

Bilety na występ Eltona Johna w Tauron Arenie Kraków będą dostępne od 9 lutego za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!