Złoty Maanam składa hołd Korze

Wieloletni gitarzysta zespołu Maanam Ryszard Olesiński nagrał pożegnalny utwór dla Kory.

Utwór pod tytułem „Olga” jest bardzo osobistym pożegnaniem byłego gitarzysty zespołu Maanam Ryszarda Olesińskiego.

Trudno słowami opisać smutek po zmarłej artystce Korze, z którą wspólnie muzykowałem prawie ćwierć wieku do 2003 roku. Poprzez muzykę łatwiej mi go wyrazić, więc podzielę się z Wami moimi dźwiękami z gitary, które dzisiaj pojawiły się w mojej głowie. Połączyłem je w pewną całość i zarejestrowałem w domu pod tytułem „Olga”. Może banalne, ale niech tak zostanie.
 

Pomysł Złotego Maanamu narodził się w głowie Marka Jackowskiego w 2006 roku, czyli 3 lata po odejściu starego składu wraz z Ryszardem Olesińskim. Wokalistką miała zostać Karolina Leszko-Tyszyńska, która została odkryta w programie „Szansa na sukces”. Niestety nagła śmierć Marka Jackowskiego w 2013 roku wytrzymała ich plany.

Ostatecznie zespół jednak powstał. W jego skład wchodzą Paweł Markowski, Ryszard Olesiński, Bogdan Wawrzynowicz, Krzysztof Zawadka. Tak jak początkowo planowano, wokalistką została Karolina Leszko-Tyszyńska.

Olga Jackowska, znana lepiej wszystkim jako Kora  zmarła 28 lipca 2018 roku po kilkuletniej walce z choroba nowotworową. Była niewątpliwie jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rockowej, nazywana często „kolorowym ptakiem”, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna. Pogrzeb artystki odbędzie się w środę 8 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!