Cher zapowiada album "Dancing Queen" z coverami Abby

Po wielkim sukcesie filmu "Mamma Mia: Here We Go Again" Cher ogłosiła, że nagrywa album z coverami zespołu Abba. Poznaliśmy właśnie więcej szczegółów.

Premiera płyty „Dancing Queen” została zapowiedziana na 28 września 2018 roku. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „GIMME! GIMME! GIMME! (A Man After Midnight)”.

 

Cher od zawsze była wielką fanką szwedzkiego zespołu.

Zawsze lubiłam zespół ABBA, oryginalną wersję musicalu "Mamma Mia" widziałam na Broadway'u aż trzy razy! Po wystąpieniu w filmie "Mamma Mia! Here We Go Again", przypomniałam sobie jak wspaniałe i ponadczasowe są piosenki ABBY, wtedy właśnie pojawił się pomysł na album. Zaśpiewanie ich utworów było trudniejsze niż myślałam, ale jestem bardzo zadowolona z ostatecznego efektu. Nie mogę się doczekać premiery albumu, to idealny moment!

Album "Dancing Queen" został nagrany w Londynie i Los Angeles a za produkcję odpowiada Mark Taylor (który wcześniej pracował z artystką nad jej hitem “Believe”).

CherCher Cher okładka albumu 'Dancing Queen'

Tracklista albumu "Dancing Queen":

1. Dancing Queen
2. Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
3. The Name Of The Game
4. SOS
5. Waterloo
6. Mamma Mia
7. Chiquitita
8. Fernando
9. The Winner Takes It All
10. One Of Us

Cher urodziła się 20 maja 1946 roku w El Centro w Kalifornii. Wielką popularność zyskała w 1965 roku, kiedy ukazał się singiel "I Got You Babe" duetu Sonny & Cher. Artystka stała się jedną z najbardziej uznanych aktorek lat 80. Występowała na Brodwayu i w kultowych filmach takich jak: "Maska", "Silkwood" czy "Wpływ księżyca". Za ten ostatni otrzymała Oscara oraz Złoty Glob dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Kariera muzyczna również była dla niej pasmem samych sukcesów. Nagrała łącznie 28 studyjnych albumów. Z których pochodzą ponadczasowe przeboje takie jak: "If I Could Turn Back Time", "Believe", "Strong Enough", "Walking in Memphis" czy "One by One".

Jak Wam się podoba Cher w repertuarze zespołu Abba? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!