Michał Szpak zdradził szczegóły nowej płyty

Fani Michała Szpaka mogą odetchnąć z ulgą. Poznaliśmy właśnie datę premiery nowego albumu oraz szczegóły trasy koncertowej.

Nie ma co dłużej ukrywać, kiedy ukaże się jeden z najbardziej wyczekiwanych w tym roku albumów muzycznych! Premiera najnowszej płyty Michała Szpaka zatytułowanej „DREAMER” już 7 września 2018 roku! 

Michał SzpakMichał Szpak Michał Szpak 'Dreamer' (okładka płyty)

Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo jest utwór „Don’t Poison Your Heart”, który swoją premierę miał pod koniec listopada zeszłego roku. W krótkim czasie utwór stał się wielkim hitem, m.in. przez prawie 2 miesiące goszcząc często na pierwszym miejscu Listy Przebojów Radia Zet, czy też zdobywając tytuł Przeboju Roku 2017 na portalu Interia. Drugi singiel promujący album  to „King Of The Season” – tekst piosenki opowiada o próżnych, chciwych ludziach, którzy kiedy mija ich „pięć minut” okazuje się że są samotni i przegrani. Następnym singlem będzie tytułowy utwór „Dreamer (Thanks To You My Friends)”. Premiera utworu oraz teledysku już niebawem!

Nowy album Michała Szpaka jest zróżnicowany – od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Album brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych, a to stanowi dodatkowy walor. Sam artysta obdarzony mocnym rockowym głosem, momentami  zaskakuje wręcz subtelną interpretacją wokalną jak choćby w utworze „Let Me Dream”. “Dreamer” to album bardzo dojrzały muzycznie, okraszony „żywym” graniem. Mimo iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna i stanowi dojrzałą muzycznie całość.

 

Poprzedni album Michała Szpaka spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór „Color Of Your Life” stał się diamentowym singlem. Twórcy i producenci, którzy stoją za sukcesem  albumu „Byle Być Sobą” – Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – tworzyli i wyprodukowali również najnowszy album „Dreamer”, w nagraniu płyty wzięło udział łącznie aż 19 muzyków.

Nie lada gratką dla fanów będzie informacja o tym, że płyta jednocześnie ukaże się również w wersji specjalnej z zupełnie nową okładką i oprawą graficzną oraz dodatkowymi utworami w wersji live!

Tak się prezentuje tracklista albumu:

Wersja podstawowa:

1. Dreamer (Thanks To You My Friends)
2. King Of The Season
3. Blue Moon
4. Don’t Poison Your Heart
5. Rainbow
6. Sweet Cherry
7. Let Me Dream
8. Stronger
9. Way To The Stars
10. Dreamer (Thanks To You My Friends) (Special Version)
11. Blue Moon (House Version)
12. Together (Instrumental Version)

Wersja specjalna:

1. Don’t Poison Your Heart
2. King Of The Season
3. Dreamer (Thanks To You My Friends)
4. Rainbow
5. Sweet Cherry
6. Let Me Dream
7. Stronger
8. Way To The Stars
9. Blue Moon
10. Ostatni zakręt (Concert Version)
11. Real Hero (Concert Version)
12. Byle być sobą (Concert Version)
13. Color Of Your Life (Concert Version)
14. Upaść ale wstać (Concert Version)
15. Rosanna (Concert Version)
16. Together (Instrumental Version)

Michał rusza również w trasę koncertową  „DREAMER TOUR”!. Sprawdźcie, w których miastach będziecie mogli go zobaczyć,. 

13.10 – Bydgoszcz

14.10 – Toruń

17.12 – Wrocław

14.01 – Łódź

15.01 – Lublin

16.01 – Szczecin

21.01 – Warszawa

10.02 – Gdańsk

11.02 – Poznań

15.02 – Chicago

27.04 – Wiedeń

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!