Nosowska prezentuje nowy klip i zapowiada album "Basta"

Jest to już drugi singiel zwiastujący siódmy solowy album Katarzyny Nosowskiej "Basta". Właśnie poznaliśmy więcej szczegółów.

Katarzyna Nosowska nie przestaje nas zaskakiwać swoją kreatywnością! Do sieci trafił właśnie klip do piosenki „Nagasaki”, który został nakręcony w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 
Hiroszima i Nagasaki zostały zmiażdżone, zniszczone w jeden z najokrutniejszych sposobów. Ale teraz o zbrodni przypominają pomniki, ludzie chodzą ulicami, życie wróciło, śpiew i taniec. Gdy ktoś mnie pytał w ostatnim czasie co u mnie, odpowiadałam pół serio, że u mnie Hiroszima. To był brutalny okres. Teraz wiem, że to kwestia czasu. Na tych zgliszczach, zniszczeniach, po całym moim dotychczasowym życiu, turbulencjach w związku – wiem, że ponownie rozkwitnę, a może nawet zatańczę.

 - mówi artystka.


Poznaliśmy również premierę płyty „Basta”, która ukaże się 12 października 2018 roku. Przypominamy, że pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Ja pas!”, który bardzo szybko stał się hitem internetu!

NosowskaNosowska Okładka płyty 'Basta'

„BASTA” to siódmy album w solowej karierze Nosowskiej. Niedawne wydarzenia w życiu artystki zmusiły ją do rewolucyjnych przewartościowań. „BASTA” oddziela grubą kreską to, co było od tego, co jest. Bez sentymentów i lęku otrząsa się ze wszelkich naleciałości, łatek i wyobrażeń, które przylgnęły do niej przez wszystkie lata spędzone na scenie.

Przyszedł taki czas. Zadałam sobie pytanie – co lubię, a czego nie, czego chcę, a czego nie. „BASTA” jest szczerą na nie odpowiedzią – bez oglądania się na wszystko i wszystkich.

Kasia Nosowska urodziła się 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie. Ma na swoim koncie sześć solowych albumów. Swoją przygodę z muzyką zaczynała w zespole Szklane Pomarańcze. Największą popularność zawdzięcza jednak grupie Hey, z którą nagrała 11 studyjnych albumów. Ostatni zatytułowany "Błysk" pochodzi z 2016 roku. Krążek uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy.
W 2017 roku zespół Hey ogłosił, że zawiesza swoją działalność artystyczną. Kasia Nosowska jednak nie zamierza zwalniać tempa. 

Jesienią artystka ruszą w trasę koncertową "Nosowska na tłusto". Lista miast, które odwiedzi prezentuje się następująco:

5 października 2018 - Londyn, 02 Forum
6 października 2018 - Glasgow, SGW3
7 października 2018 - Dublin, The Academy
26 października 2018 - Gdańsk, Stary Maneż
27 października 2018 - Łódź, Wytwórnia (Soundedit Festival)
3 listopada 2018 - Warszawa, Stodoła
9 listopada 2018 - Poznań, MTP2
10 listopada 2018 - Szczecin, Netto Arena
15 listopada 2018 - Wrocław, A2
16 listopada 2018 - Katowice, Mega Club
16 listopada 2018 - Kraków, Studio

Jak oceniacie nowy singiel? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!