Nowy teledysk Prince'a z bardzo mocnym przekazem

Klip promuje płytę "Piano & A Microphone 1983", która trafiła dzisiaj 21 września 2018 na półki sklepowe. Zobaczcie wideo.

Dzięki spadkobiercom zmarłego w 2016 roku genialnego Prince'a Jego fani na całym świecie mogą podziwiać poruszający teledysk do premierowego utworu artysty - "Mary Don't You Weep".

 

Utwór to niesamowita interpretacja Prince'a XIX-wiecznej kompozycji. Teledysk do niego wyreżyserował Salomon Ligthelm, a zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku. Obraz jest wyrazem sprzeciwu przeciwko przestępstwom przy użyciu broni, popełnianym w Ameryce. To również hołd dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy co roku giną w USA wskutek tych właśnie przestępstw. Ligthelm nawiązał w ten sposób do działalności społecznej Prince'a, konkretnie do tego, co artysta zrobił w Baltimore w 2015 roku po zabiciu w tym mieście Freddiego Graya. Prince zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem "Rally 4 Peace".

Wydarzenie było transmitowane w streamingu na platformie TIDAL, a uzyskane dzięki niemu pieniądze, trafiły do lokalnych organizacji charytatywnych.

PrincePrince Okładka 'Piano & A Microphone 1983'

Na płycie "Piano & A Microphone 1983" znalazło się dziewięć utworów i 35 minut muzyki Prince'a. Nagranej przez artystę na kasecie w jego domowym studiu w 1983 roku. Płyta pozwala wejrzeć w proces twórczy Księcia. Zawiera wyjątkową wersję klasycznego "Purple Rain", cover piosenki Joni Mitchell "A Case Of You", czy "International Lover".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!