Polityczny teledysk Barbry Streisand "Don't Lie To Me"

Singiel promuje nowy album gwiazdy "Walls", który ukaże się 2 listopada 2018 roku.

Do sieci trafił teledysk do utworu „Don't Lie To Me”, który wyreżyserowała sama Barbra Streisand. To dramatyczna ballada skierowana do człowieka władzy – Donalda Trumpa. Artystka nie zgadza się z jego polityką i zmianami, które wprowadził od kiedy został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Streisand nie po raz pierwszy porusza takie trudne tematy w swojej twórczości. Tak szczerej jej jeszcze nie słyszeliśmy. Zobaczcie wideo i sami oceńcie.

 

W wywiadzie dla magazynu „Billboard” artystka zdradziła, jak wyglądała praca nad płytą.

Ten album jest w pewnym sensie moim protestem. Napisałam na ten temat wiele artykułów, udzieliłem wielu komentarzy, ale w muzyce odnajduję się najlepiej i najłatwiej jest mi wyrazić to co czuję. Początkowo krążek miał nosić tytuł „What's On My Mind”. Zaczęłam spisywać moje myśli i tak narodził się pomysł na płytę. „Don't Lie To Me” to piosenka, którą musiałam z siebie wyrzucić. Opowiada o tym, jak bardzo jestem zniesmaczona postawą naszego prezydenta i tym jak traktuje swoich obywateli.


Album „Walls” jest inspirowany burzliwą sytuacją polityczną, która aktualnie panuje w USA, ale jest również bardzo uniwersalny i dający nadzieję, że wszystko wróci wkrótce do normy. Streisand jest autorką większości piosenek, które znajdą się na płycie. Jest to jej pierwsze tak osobiste wydawnictwo od albumu „Guilty Pleasures”, który ukazał się 13 lat temu.

Jak oceniacie nowy numer? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!