The Cranberries udostępnili niepublikowane wcześniej demo "Shine down"

Utwór znajdzie się na reedycji ich debiutanckiego albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?, który pokrył się pięciokrotną platyną.

Tuż przed tragiczną śmiercią Dolores, zespół pracował nad nowym albumem, który miał być ich ostatnim. Do sieci trafiło demo wzruszającej ballady „Shine On”. Był to jeden z ostatnich utworów, na którym możemy usłyszeć głos Dolores. Posłuchajcie.

 

Noel Hogan gitarzysta The Cranberries w wywiadzie dla portalu „Billboard” zdradził, że praca nad niedokończonymi kawałkami była dla niego bardzo trudna.

To było strasznie dziwne uczucie. Podczas dnia, byliśmy na tyle zajęci pracą, że zapomnieliśmy o tym, że nie ma już z nami Dolores. Słyszeliśmy ją w słuchawkach i głośnikach, i do tego nagrywaliśmy nowe utwory. Najgorsze były i są nadal dla mnie noce. Wtedy to do mnie dociera i emocje biorą górę. Wydaje mi się, że dokończenie tej płyty było dla nas czymś w rodzaju terapii. Nie ma dnia, żebym się nie budził i nie myślał, o tym, co się wydarzyło.

Z okazji 25-lecia wydania debiutanckiego albumu „Everybody else is doing it so why can't we” zespół The Cranberries wyda specjalny box set, na którym oprócz zremasterowanego albumu znajdą się również niepublikowane wcześniej kompozycje i wersje demo. Początkowo rocznicowe wydanie miało ukazać się w marcu 2018 roku, ale tragiczna śmierć Dolores sprawiła, że członkowie zespołu postanowili odłożyć ten projekt na później.

Reedycja płyty trafi na półki sklepowe 19 października 2018 roku.

Dolores O' Riordan zmarła 15 stycznia 2018 roku. Miała 46 lat. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!