Barbra Streisand prezentuje nowy singiel "Lady Liberty"

Utwór znajdzie się na nowym albumie gwiazdy, którego premiera już niebawem.

"Lady Liberty" to już drugi singiel promujący nowy album Barbry Streisand „Walls”, który ukaże się 2 listopada 2018 roku. Artystka powraca na scenę muzyczną po 10 latach. Jak sama przyznaje, bardzo jej tego brakowało i tylko przez muzykę może najlepiej wyrazić swoje frustracje. Idealnym przykładem na to był pierwszy singiel "Don't Lie To Me", który skierowała bezpośrednio do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.  

 

W wywiadzie dla magazynu Billboard Barbra Streisand opowiedziała o singlu i pracy nad płytą.

Przez 124 lata w dobrych i złych chwilach jej światła nigdy nie przygasły. Ona reprezentuje wieczną nadzieję. To właśnie dla mnie oznacza ta piosenka.
Ten album jest w pewnym sensie moim protestem. Napisałam na ten temat wiele artykułów, udzieliłem wielu komentarzy, ale w muzyce odnajduję się najlepiej i najłatwiej jest mi wyrazić to co czuję. Początkowo krążek miał nosić tytuł „What's On My Mind”. Zaczęłam spisywać moje myśli i tak narodził się pomysł na płytę.

Album „Walls” jest inspirowany burzliwą sytuacją polityczną, która aktualnie panuje w USA, ale jest również bardzo uniwersalny i dający nadzieję, że wszystko wróci wkrótce do normy. Streisand jest autorką większości piosenek, które znajdą się na płycie. Jest to jej pierwsze tak osobiste wydawnictwo od albumu „Guilty Pleasures”, który ukazał się 13 lat temu.

Czekacie na nowy album Barbry? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!