Zakopower i Jacek Cygan z mikołajkowym prezentem. Zobacz teledysk

Piosenka pochodzi z płyty "Białanie. Kolędy, pastorałki, zimowe piosenki Jacka Cygana"

Zespół Zakopower i Jacek Cygan przygotowali na Mikołajki wyjątkowy prezent! To teledysk do piosenki "Białanie", pochodzącej z najnowszej płyty Jacka Cygana o tym samym tytule. Autor tekstów napisał swój pierwszy świąteczny utwór ponad trzydzieści lat temu. Przez ten czas powstało piętnaście kolęd, pastorałek i zimowych piosenek - wszystkie można usłyszeć na płycie, która miała premierę 28 listopada 2018 roku. Zobaczcie teledysk do pierwszego singla. 

 

Muzykę do utworu stworzył Mateusz Pospieszalski, a teledysk wyreżyserował Jacek Kościuszko.

Tak prace nad projektem wspomina Jacek Cygan. 

Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które przytuliła niniejsza płyta, pisałem przez ponad trzydzieści lat. Zaczęło się od „Na stary rok” dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była „Kolęda rozsianych po świecie” do muzyki Seweryna Krajewskiego, którą przyniosła do mnie Maryla Rodowicz, potem „Święta z bajki” dla Edyty Geppert, dalej „Dziś nadzieja rodzi się” z Ryszardem Rynkowskim. I tak to trwa aż do dzisiaj, kiedy moje najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Józef Skrzek czy Igor Herbut.
Jestem wdzięczny moim przyjaciołom kompozytorom i wokalistom, że te kolędy i pastorałki są takie osobiste, normalne i szczere. Dziękuję wszystkim kompozytorom, którzy połączyli z moimi słowami swoje piękne dźwięki, oraz wykonawcom za ich świąteczne dusze. A ponieważ kolędy zwykło się opatrywać określeniem „pieśni życzące”, przyjmijcie, proszę, Drodzy Kolędnicy, tę płytę z życzeniami duchowych świąt Bożego Narodzenia, z wiarą, że wtedy narodziła się Nadzieja

Jak Wam się podoba świąteczna propozycja od Zakopower? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!