Patryk Vega: Mam tabelki, w których jest rozpisane moje życie na następnych pięć lat!

W 2019 roku Patryk Vega ma w planach wypuścić aż 3 filmy i 3 seriale. Jak to robi? Reżyser zdradził, że nie czeka na wenę, tylko zmusza ją żeby się pojawiła.

W programie „Rogalska od Kuchni” w Radiu Złote Przeboje Patryk Vega zdradził, że jego życiowy plan rozpisany jest w Exelu i skrupulatnie się go trzyma.

Słuchaj, ja mam tabelki, w których jest rozpisane moje życie na następnych pięć lat. Codziennie sobie w te tabelki zaglądam. To mnie nakręca do działania. Fakt jest taki, że nie da się podobno zaplanować życia w dłużej perspektywie niż na najbliższe dwa lata. Mimo wszystko staram się to robić.

Reżyser przyznał, że nie rozumie, jak inni twórcy mogą pozwolić sobie na zastanawianie się nad montażem filmu przez pół roku. Cały proces u Vegi trwa… miesiąc! W jaki sposób udaje mu się osiągnąć takie tempo pracy? Patryk Vega nauczył się tego od pisarzy - wziął sobie do serca radę Marka Krajewskiego – trzeba zmusić się i wyznaczyć sobie limit pisania w postaci na przykład 10 stron.

„Gdybym nie schudł tych 40 kg, umarłbym na zawał”

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie Patryk Vega postawił sobie kolejny ambitny i trudny do wykonania cel – ograniczenie wagi. Vega wyznał, że po czterdziestce zaczął czuć się więźniem własnego ciała. Był zmęczony i przeszkadzało mu to w pracy.

Gdyby reżyser nie wykazał się siłą woli, praca nad jego najnowszym filmem „Plagi Breslau” mogłaby skończyć się tragicznie…

Rzeczywiście trochę się przestraszyłem, jak napisałem tę scenę z koniem i zacząłem się zastanawiać, jak Ty to Vega nakręcisz?! Małymi krokami udało nam się to zorganizować. Kręcąc w Kolumbii zdałem sobie sprawę, że gdybym nie schudł tych 40 kg, to bym tam po prostu umarł na zawał. Pogoda była ekstremalna - codziennie po 45 stopni, praca na morzu, koordynowanie trzech łodzi. Nigdy w życiu tak nie dostałem w kość.

Patryk Vega podsumował również miniony 2018 rok.

To był bardzo dobry rok. Mam poczucie, że to to jest najlepszy okres w moim życiu. Nie tęsknie za przeszłością. Nie chciałbym mieć mniej lat. Czuję się w pełni spełniony.

Chcecie wiedzieć więcej? Posłuchajcie podcastu!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!