Zespół Enej prezentuje nowy teledysk "Idealny sen" [WIDEO]

Singiel jest zapowiedzią większego projektu, na temat którego więcej szczegółów poznamy niebawem.

Do sieci trafił nowy teledysk zespołu Enej do utworu "Idealny sen". Wyreżyserował go Piotr Biedroń. W klipie poza muzykami wystąpili aktorzy znani z polskich seriali Angelika Kurowska i Karol Wolski

 

W opisie klipu czytamy:

Tym razem Enej sięga po nieśmiertelny klimat szeroko rozumianej muzyki rockowej, warstwa brzmieniowa zdecydowanie zdominowana została przez gitary, choć nie brakuje również odwołań do ludowej tradycji tak bliskiej zespołowi. Nie zmienia się instrumentarium, grupa korzysta z bogactwa brzmieniowego, jakie oferuje jej szeroki skład, spodziewać się więc można niezwykłej, jak zwykle energetycznej mieszanki. Nie bez znaczenia pozostaje lekko tajemniczy tekst piosenki odwołujący się do odwiecznego archetypu konfliktu między jawą, a snem, tak wrośniętego w całą współczesną twórczość. Wraz z muzyką światło dzienne ujrzy także teledysk odzwierciedlający i podkreślający w idealny sposób przekaz piosenki.

Pod koniec listopada 2018 roku ukazał się świąteczny album zespołu Enej pod tytułem „Kolędy pod wspólnym niebem”. Panowie byli gośćmi w porannym programie Kamila Balei w Radiu Złote Przeboje, gdzie zaśpiewali dwie kolędyPrzybieżeli do Betlejem” i „Wśród nocnej ciszy”.

Jak Wam się podoba nowy teledysk? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!