Reni Jusis prezentuje taneczny klip "Aureola"

Utwór pochodzi z wydanego w 2018 roku albumu "Ćma".

Po odważnym, eksperymentalnym krążku "Bang!" sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, Reni Jusis powróciła z tanecznym albumem zatytułowanym "Ćma". Tytułowa piosenka z płyty została bardzo dobrze przyjęta przez fanów artystki. Teraz przyszła kolej na nowy singiel, którym został utwór "Aureola". W teledysku wystąpili gościnnie Radek Pestka, Ciocia Liestyle, Michał Piróg oraz Piotr „Grabari” Grabarczyk. Wideo możecie zobaczyć poniżej. 

 

Tak o nowym klipie mówi sama artystka:

Jeśli nie można tańczyć, to nie jest moja rewolucja!!! Każdy ma swój styl. Każdy tańczy, jak chce. Trochę do muzyki, a trochę obok. Każdy jest inny i każdy wyjątkowy. Taniec jest wyzwoleniem, ucieczką, wolnością. Pozwala się wyżyć, wyzwala energię. Jest piękny, zachwycający i pełen emocji. Często boimy się tańczyć, jesteśmy zawstydzeni, schowani, cisi, niezauważalni. Dopiero z czasem nabieramy odwagi; za sprawą doświadczeń, przeżyć, smutków, upokorzeń, upadków. Często tańczymy tylko w duszy, marząc o tym, by się w końcu odważyć na to w rzeczywistości. Taniec to symbol wolności i odwagi.

Album "Ćma" jest kontynuacją dotychczasowej klubowej twórczości Reni Jusis. Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje ze Stendkiem byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80. i 90., a po muzycznych poszukiwaniach na "BANG!" postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów.

Jak Wam się podoba nowy singiel Reni Jusis? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!