Doda prezentuje cover Maanamu "Krakowski Spleen" [POSŁUCHAJ]

Utwór znajdzie się na nowym albumie artystki, który ukaże się już niebawem.

Pierwszym singlem zapowiadającym album Dody „Dorota”, który ukaże się 25 stycznia 2019 roku, był utwór „Nie wolno płakać”. Jak zapowiedziała artystka, będzie to zupełnie inna płyta niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ znajdą się na niej piosenki, które kochała babcia Dody. To właśnie jej gwiazda zadedykowało ten album. Kolejnym przedsmakiem tego, co usłyszymy, na płycie jest piosenka z repertuaru zespołu MaanamKrakowski Spleen”. Możecie jej posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych. 

Tak prezentuje się lista utworów, które znajdą się na albumie:

1. Niech żyje bal
2. Nie wolno płakać
3. I’m With You
4. Gdzie to siódme morze
5. Gram o wszystko
6. Krakowski spleen
7. Sign Of The Times
8. Stan pogody
9. Dwie bajki
10. Wrecking Ball
11. Nie mam dokąd wracać
12. Na strunach szyn
13. Ale jestem

W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami artystka za pośrednictwem Instagrama wystosowała apel do gwiazd polskiej sceny muzycznej, aby zorganizować wspólny koncert pod hasłem „Artyści Przeciw Nienawiści". Na odzew artystów nie trzeba było długo czekać. Muzycy błyskawicznie odpowiedzieli, deklarując swój udział w wydarzeniu. Lista gwiazd, która zadeklarowała swój udział, robi wrażenie!

Dorota "Doda" Rabczewska urodziła się 15 lutego 1984 roku w Ciechanowie. Jej przygoda z muzyką zaczęła się już od najmłodszych lat, gdy stwierdzono, iż posiada słuch absolutny. Równolegle z nauką w Społecznej Szkole Podstawowej w Ciechanowie, uczęszczała do szkoły muzycznej. 9 maja 1992 roku odbył się jej pierwszy występ publiczny podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. W 1997 roku podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej, zaś na początku 1998 roku przyjęto ją do teatru Studio Buffo, gdzie występowała w takich przedstawieniach jak "Metro" czy "Przeżyj to sam". CNN umieściło ją na liście najbardziej znanych na świecie Polaków w całej historii kraju (obok Lecha Wałęsy czy Jana Pawła II).

Od kilku lat jest najczęściej wyszukiwaną osobą w polskim internecie. Doda ma na swoim koncie dwa solowe albumu „Diamond Bitch” oraz „7 pokus głównych”. Z zespołem Virgin wydała cztery płyty, w tym ostatnią „Choni” w 2016 roku.

Jak Wam się podoba wykonanie Dody?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!