Mąż Kory zapowiada koncerty z muzyką Maanamu

Do projektu mają zostać zaproszeni polscy artyści oraz byli muzycy zespołu.

Pod koniec grudnia 2018 roku w Warszawie został odsłonięty wyjątkowy mural z wizerunkiem Kory, który będzie się zmieniał wraz z porami roku. To właśnie wtedy doszło do pojednania pomiędzy mężem Kory Kamilem Sipowiczem oraz byłymi muzykami Maanamu – Ryszardem Olesińskim, Krzysztofem Olesińskim i Paweł Markowskim. Podpisali porozumienie, które dotyczyło nazwy zespołu Złoty Maanam. Została ona zmieniona na Ex-Mannam.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. W czasie pogrzebu Koreńki na warszawskich Nowych Powązkach w sierpniu 2018 roku Ryszard Olesiński, jego brat Krzysztof oraz Paweł Markowski czyli byli członkowie zespołu Maanam złożyli mnie oraz rodzinie kondolencje. Ryszard Olesiński skomponował na śmierć naszej ukochanej Kory piękny przejmujący utwór. To dało przestrzeń do negocjacji w sprawie nieakceptowanej przez Korę i przeze mnie nazwy Złoty Maanam. Prawie pół roku po odejściu Kory i po kilku rozmowach z Rysiem doszliśmy do porozumienia: muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam a ja jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym. Udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex- Maanam. Nazwa Ex-Maanam opisuje dokładnie ich status.

W 2019 roku mija 25 lat od premiery albumu „Róża”. Jak zapowiedział Kamil Sipowicz, wraz z wytwórnią przygotowuje specjalne wydanie, które ukaże się na winylu i CD. Do płyty będzie dołączona chusta zaprojektowana przez artystkę Alicję Bielawską.

Mąż Kory zdradził w swoim oświadczeniu również, że w planach mają koncerty z muzyka Maanamu.

Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział.

Całe oświadczenie możecie przeczytać poniżej.

Pomysł Złotego Maanamu narodził się w głowie Marka Jackowskiego w 2006 roku, czyli 3 lata po odejściu starego składu wraz z Ryszardem Olesińskim. Wokalistką miała zostać Karolina Leszko-Tyszyńska, która została odkryta w programie „Szansa na sukces”. Niestety nagła śmierć Marka Jackowskiego w 2013 roku wytrzymała ich plany.

Olga Jackowska, znana lepiej wszystkim jako Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po kilkuletniej walce z choroba nowotworową. Była niewątpliwie jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rockowej, nazywana często „kolorowym ptakiem”, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!